Metallica

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti

quizy

Metallica - na pewno znasz dyskografię legendy thrashu? Przygotuj się do koncertu quizem!

2024-05-17 15:57

Metallica to legenda muzyki - mało kto dziś chce i jest w stanie dyskutować z tym stwierdzeniem. Formacja jest obecna na światowym rynku od ponad czterdziestu lat i co tu dużo mówić - nadal z łatwością zdobywa szczyty. Na chwilę obecną grupa ma na koncie jedenaście albumów studyjnych i raczej pewne jest, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - co wiesz o dyskografii formacji? Rozwiąż quiz!

Na początek podsumujmy pewne fakty - Metallica powstała w 1981 roku z inicjatywy Larsa Ulricha, który zasiadł za perkusją, a do którego szybko dołączył gitarzysta i wokalista James Hetfield. Pierwszy skład grupy uzupełnili Dave Mustaine i Ron MvGovney, tych jednak szybko zastąpili odpowiednio Kirk Hammett i Cliff Burton, z którymi to formacja wydała swój debiutancki album, Kill 'Em All. W takim kształcie zespół wydał trzy albumy, jednak krótko po premierze przełomowego Master of Puppets tragicznie zmarł Cliff Burton. Nowym basistą Metalliki został Jason Newsted, który pojawił się na czterech regularnych wydawnictwach oraz cover albumie Garage Inc. i koncertowym S&M. Basista odszedł tuż na początku prac nad nowym albumem, który ujrzał światło dzienne w 2003 roku pod tytułem St. Anger. Na chwilę obecną Metallica ma na koncie jedenaście albumów studyjnych, w tym nagraniach trzech najnowszych: Death Magnetic, Hardwired... to Self-Destruct i 72 Seasons brał udział obecny basista, który pozostaje członkiem grupy od ponad dwudziestu lat, Robert Trujillo.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Sprawdź się w trudnym quizie o dyskografii Metalliki!

Ze wszystkich tych albumów pochodzą zupełnie kultowe dziś kawałki, będące ikonicznymi dla muzyki metalowej. Czy wiesz, z której płyty Metalliki pochodzi dana kompozycja?

Sprawdź się w naprawdę trudnym quizie:

Z której płyty Metalliki pochodzi ten numer? Sprawdź w quizie, co wiesz o twórczości zespołu!

Pytanie 1 z 10
Czy utwór "Creeping Death" pochodzi z debiutanckiego krążka Metalliki?