Metallica - jak dobrze znasz legendę metalu? Sprawdź się w trudnym QUIZIE!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti QUIZ o Metallice

quizy

Metallica - czas na quiz! Co wiesz o legendzie thrashu?

2024-05-12 20:06

Metallica to jedna z największych legend w historii muzyki. Grupa jest obecna na rynku od ponad czterdziestu lat, ma na koncie dziesięć albumów studyjnych i nadal cieszy się ogromną sympatią fanów z całego świata. Historia zespołu jest pełna przeróżnych ciekawostek - co wiesz na temat legendy thrash metalu? Sprawdź się w quizie!

Metallica powstała w Los Angeles w 1981 roku, kiedy to pochodzący z Danii perkusista Lars Ulrich zamieścił w gazecie ogłoszenie, zgodnie z którym szukał muzyków do założenia zespołu metalowego. Na notkę odpowiedział James Hetfield, który został wokalistą i gitarzystą rytmicznym nowo powstałej grupy. W pierwszych fazach istnienia formacji jej skład się zmieniał, jednak na wydanym w 1983 roku debiutanckim Kill 'Em All Metallica wystąpiła w składzie Lars, James, Kirk Hammett Cliff Burton. Płyta osiągnęła ogromny sukces i bardzo szybko określono ją jako przełomową dla gatunku, znanego dziś pod nazwą thrash metal. Wraz z ukazywaniem się kolejnych albumów: Ride the Lightning i Master of Puppets zespół zyskiwał coraz większą popularność i zaczął wyrastać na jedną z ważniejszych metalowych formacji. Pod koniec lat 80. członkowie grupy musieli zmierzyć się z tragedią - w wyniku wypadki autokaru koncertowego zmarł Cliff Burton. Jego miejsce w składzie zajął Jason Newsted, który odszedł w 2001 roku. Od 2003 roku basistą Metalliki jest Robert Trujillo. Na chwilę obecną zespół ma na koncie dziesięć albumów studyjnych, z czego ostatni, Hardwired... to Self-Destruct, ukazał się w 2016 roku.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Quiz o Metallice!

Dziś Metallica cieszy się statusem jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów na świecie. Co wiesz o tej legendzie thrash metalu?

Sprawdź się w naszym quizie!

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?
Listen on Spreaker.