Metallica bije kolejny stadionowy rekord! To pierwsza taka sytuacja od 1975 roku!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Kolejny rekord pobity przez Metallikę!

Metallica bije kolejny stadionowy rekord! To pierwsza taka sytuacja od 1995 roku!

2023-11-08 9:57

Metallica ma za sobą naprawdę intensywne i obfitujące w sukcesy miesiące. Wydanie nowej płyty, kolejnych singli i klipów, start monumentalnej trasy koncertowej , podcast, pokazy występów w kinie i nic nie wskazuje na to, by formacja miała zamiar się zatrzymać! Tym bardziej, że widoczne są bardzo szczególne owoce jej pracy!

Rok 2023 jest naprawdę szczególny dla wszystkich fanów zespołu Metallica. Formacja wydała w kwietniu tego roku swój najnowszy album, 72 Seasons, który już w pierwszym tygodniu od wydania bił rekordy popularności w streamingu. Chwilę po jego wydaniu grupa wyruszyła w wielką trasę koncertową, z którą dotrze do nas w lipcu przyszłego roku. Wydarzenie od początku przyciąga tłumy fanów, co przekłada się na ważne dla Metalliki sytuacje. Już w sierpniu pisaliśmy o tym, że zespołowi udało się pobić stadionowy rekord, należący wcześniej do Taylor Swift. Ten zgromadził na stadionie SoFi w Los Angeles widownię, liczącą około około 78 tysięcy fanów i fanek. Teraz udało mu się pobić kolejny tego typu rekord!

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Kolejny koncertowy sukces Metalliki!

Jak poinformował we wtorek 7 listopada sam zespół, tym razem udało mu się pobić rekord frekwencyjny stadionu The Dome w St. Louis! Metallica grała w tym miejscu 3 i 5 listopada i jak wskazuje, na oba te pokazy sprzedano łącznie 100 tysięcy biletów. Jest to zupełny rekord w tym zakresie od momentu otwarcia obiektu, czyli od 1995 roku. Czyżby teraz czas na pobicie rekordu obłożenia warszawskiego Narodowego?