Męskie Granie Orkiestra 2023 i prywatka, jakiej nie przeżył nikt! Cover Party zapowiada premierę płyty!

i

Autor: Materiały prasowe Męskie Granie Orkiestra 2023 w coverze "Party" Oddziału Zamkniętego

Męskie Granie Orkiestra 2023 i "prywatka, jakiej nie przeżył nikt"! Cover "Party" zapowiada premierę płyty!

2023-09-01 14:35

Tegoroczna trasa Męskiego Grania już za nami! W tym roku projekt zawitał m.in. do Gdańska, Wrocławia, Warszawy, by zakończyć się oczywiście w Żywcu. Choć finał trasy nie przebiegł po myśli organizatorów, artystów i fanów, to całe wydarzenie od początku spotykało się z bardzo dobrymi opiniami. Czy tak samo będzie z albumem? Sprawdźcie jego zapowiedź!

Na początku maja tego roku poznaliśmy wszystkie szczegóły tegorocznej trasy Męskiego Grania. Ogłoszono wtedy, że w tym roku Orkiestrę stworzyli IGO, Mrozu i Vito Bambino, którzy nagrali razem hymn Supermoce, który natychmiastowo po premierze spotkał się z dużym uznaniem wśród słuchaczy. W 2023 roku trasa ponownie została zorganizowana w dwudniowej formule i zawitała do siedmiu miast: Szczecina, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia, aby zaliczyć swój finał w Żywcu. Tego niestety nie udało się dokończyć ze względu na warunki atmosferyczne, nie da się jednak ukryć, że cały projekt ponownie osiągnął olbrzymi sukces, przyciągając ogromne grono fanów, którzy na dwóch scenach: Głównej i Z, podziwiali występy największych rodzimych artystów, artystek i zespołów, prezentujących zupełnie różne gatunki i brzmienia.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Męskie Granie 2023 - szczegóły albumu

Znane są już szczegóły albumu, będącego zapisem tegorocznej trasy. Wydawnictwo ukaże się już 17 listopada, a już teraz można je zamawiać w przedsprzedaży. W pre-orderze dostępne są trzy wersje - limitowany box, 2LP - gatefold oraz 2CD-digipack. Album zawierać będzie dwie godziny najlepszej polskiej muzyki, w tym m.in. hymn tegorocznego Męskiego Grania - hit Supermoce. Wiadomo także, że na projekt trafią inne utwory, wykonywane przez Orkiestrę na koncertach.

"Party" według Orkiestry Męskiego Grania!

Na setlistę tegorocznej Orkiestry złożyły się oczywiście covery, wśród nich m.in. Nóż grupy Illusion, który wzbudził liczne kontrowersjeTolerancja Stanisława Soyki, Szał Edyty Bartosiewicz czy Party Oddziału Zamkniętego. 

To właśnie wykon live tej kultowej kompozycji został wybrany na drugi singiel, zapowiadający nadchodzący album. Nagranie jest już dostępne i pochodzi z gdańskiego koncertu tegorocznej trasy. Sprawdź poniżej!