Kazik Staszewski w Mellinie Eski Rock otwarcie o utracie słuchu. Jak wpływa to na pracę artysty?

i

Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Kazik Staszewski (Kult) był gościem "Melliny" w Esce Rock

"Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Kazik Staszewski gościem dziewiątego odcinka!

2023-03-03 10:35

W czwartek 2 marca, o godzinie 19:00, swoją premierę miał dziewiąty odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościem epizodu był Kazik Staszewski - lider grupy Kult, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, autor tekstów, O czym rozmawiał z Marcinem Mellerem?

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 19:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Kazik Staszewski gościem "Melliny" w Esce Rock!

Kazik Staszewski to jeden z najbardziej uznanych polskich artystów. Muzyk jest obecny na rodzimej scenie muzycznej już od ponad czterdziestu lat, a karierę rozpoczynał w grupie Poland. Kolejno Kazik występował w kapeli Novelty Poland. Na bazie tych grup, w 1982 roku, powstał zespół Kult, który ma na koncie aż szesnaście albumów studyjnych, w tym takie tytuły jak Posłuchaj to do ciebie, 45-89, Tata Kazika, Muj wydafca, Salon Recreativo, Prosto czy Wstyd. W 2021 roku ukazał się album formacji, zatytułowany Ostatnia płyta. Artysta w 1991 roku rozpoczął karierę solową, w ramach której nagrał czternaście albumów studyjnych, w tym wydany w 2020 roku projekt Zaraza, z którego pochodzi głośny utwór Twój ból jest lepszy niż mój.

Kazik Staszewski w "Melinie" u Marcina Mellera przyznał, że ciężko było mu zaakceptować, że traci słuch. Na koncertach wciąż daje z siebie wszystko. "jest podjara jak Spodek jest nabity" - przyznaje muzyk. Często wywołuje kontrowersje choć jak mówi:

Do dzisiaj nie przywykłem do tego, że jestem osobą publiczną i moje słowa mają jakaś wagę. Zdaję sobie z tego sprawę ale nie przywykłem. Zawsze mnie to stresowało

Kazik o życiu, zdrowiu… i utracie słuchu | MELLINA #9 Marcin Meller

Kim była Mama Kazika? Oglądaj "Mellinę" Eski Rock!

Kazik przyznaje, że za wywoływanie skandali dostaję uwagi od mamy. A kim była mama Kazika? O tym w "Mellinie" u Marcina Mellera w Esce Rock!