“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Fisz gościem w ósmym odcinku!

i

Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Fisz gościem w najnowszym odcinku "Melliny"

“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Fisz gościem w ósmym odcinku!

2023-02-24 8:58

W czwartek 22 lutego, o godzinie 19:00, swoją premierę miał ósmy odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościem epizodu był Bartosz “Fisz” Waglewski - kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, producent muzyczny, autor tekstów, malarz. O czym rozmawiał z Marcinem Mellerem?

Bartosz “Fisz” Waglewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych muzyków na polskiej współczesnej scenie alternatywnej. Jego twórczość ciężko jest jednak zakwalifikować w obrębie jednego gatunku. Choć na początku kariery Fisz zajmował się hip-hopem, to dziś na jego kolejnych albumach, czy to solowych, czy nagranych w ramach projektów Fisz Emade Tworzywo i Waglewski Fisz Emade, da się wyczuć wpływy jazzu, funku, rocka czy muzyki elektronicznej. W 2021 roku ukazała się płyta Ballady i protesty, przez polskich dziennikarzy i krytyków okrzyknięta mianem jednej z najlepszych, jakie wydane zostały w tamtym okresie. Wydawnictwo zachwyciło przede wszystkim słowem, tak dobrze oddającym rzeczywistość.

Fisz w “Mellinie” Eski Rock

W “Mellinie” Eski Rock, w rozmowie z Marcinem Mellerem, Fisz ujawnił, że zdarza się mu usłyszeć od dzieci, że jest boomer'em, choć twierdzi, że nim nie jest. Muzyk zdradził też, że nie ma telewizora, ale ciężko mu uciec od złych wiadomości Opowiedział także o ciężarze swojego nazwiska:

Udało mi się stworzyć Fisza, odcinając się troszeczkę od tego co robi mój ojciec wcześniej. Chodząc moimi drogami z moimi przyjaciółmi. To wcale nie było łatwe.

Fisz Bartosz Waglewski - nie uważam się za boomera I MELLINA #8 Marcin Meller

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 19:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.