“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Ewa Winnicka w szóstym odcinku

i

Autor: Materiały prasowe Szósty odcinek "Melliny" - gościnią Ewa Winnicka

“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Ewa Winnicka w szóstym odcinku

2023-02-10 8:55

W czwartek 9 lutego, o godzinie 19:00, swoją premierę miał szósty odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościnią epizodu była Ewa Winnicka - uznana dziennikarka i reporterka, autorka książek. O czym opowiedziała w “Mellinie”?

Ewa Winnicka to uznana polska dziennikarka i reporterka. Karierę rozpoczynała pisząc dla ‘Gazety Wyborczej”, następnie przeszła do “Polityki”. Zajmowała się tam pisaniem przede wszystkim o sprawach społecznych, a także o najważniejszych wydarzeniach na świecie, jak ataku na WTC. W 2011 roku premierę miała jej książka reporterska, “Londyńczycy”, opowiadająca o Polakach pozostałych w Londynie na emigracji po II wojnie światowej. Dziennikarka ma na swoim koncie także takie pozycje jak: “Angole”, “Obywatel Stuhr” (wspólnie z Jerzym Stuhrem i Maciejem Stuhrem), “Był sobie chłopczyk, “1968. Czasy nadchodzą nowe” (wspólnie z Cezarym Łazarewiczem) czy “Jak się starzeć bez godności”.

W “Mellinie” Eski Rock mówi o tym, że mieszkańcy Teksasu są tak przywiązani do posiadania broni, że nawet masakry dzieci w szkołach, nie są wstanie przekonać ich, do ograniczeń w tym zakresie. Dziennikarka opowiada także o tym, jak starzeć się bez godności, a także o swoim podcaście, w którym wskazuje, że rośnie ruch kobiet, które po 45 roku życia nie ma ochoty rezygnować z życia.

Kobiety mają prawo, żeby było im miło (...) Jakiś gigantyczny procent kobiet po 40 nigdy nie przeżyło orgazmu. I sobie pomyślałam, że jest to bardzo przykra rzecz - Ewa Winnicka w “Mellinie”.

O co jeszcze Marcin Meller pytał jedną z autorek podcastu "Jak się starzeć bez godności" posłuchajcie w Mellinie w Esce Rock.

Ewa Winnicka - Dlaczego Amerykanie nie zrezygnują z prawa do broni | MELLINA #6 Marcin Meller

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 19:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.