Matt Bellamy o tym, jak jego syn i Slipknot zainspirowali go na nowej płycie

i

Autor: AKPA Inspiracje na najnowszej płycie Muse

Matt Bellamy o tym, jak jego syn i Slipknot zainspirowali go na nowej płycie

2022-08-30 11:43

W piątek 26 sierpnia ukazał się wyczekiwany album zespołu Muse. Krążek "Will Of The People" zbiera bardzo dobre opinie krytyków i zaliczył świetny debiut w streamingu zaledwie kilka dni po premierze. Na płycie grupa powróciła do mocnego rockowego brzmienia, nie zabrakło na niej też elementów industrial metalu. Skąd Panowie czerpali inspirację? Matt Bellamy zdradził kilka szczegółów na ten temat!

Jak na brzmienie najnowszego albumu Muse wpłynął syn Mata?

W wywiadzie, którego Matt Bellamy udzielił dziennikarzowi Zane Lowe z Apple Music, muzyk zdradził, że Will Of The People mogłoby brzmieć zupełnie inaczej, gdyby nie jego... syn! Okazuje się, że 11-letni Bingham jest wielkim fanem zespołu Slipknot, którego, w związku z tym, swego czasu bardzo dużo słuchał sam Matt. Muzyka metalowej formacji odcisnęła więc duże piętno na ostatecznym kształcie Will Of The People. 

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

To było bardzo odświeżające i miłe znaleźć coś, w czym w sumie nie byliśmy zbyt dobrzy, rozumiesz o czym mówię? Staram się w tym szkolić i być coraz lepszym, ponieważ okazuje się, że metal jest świetny i muzycy metalowi są absolutnymi geniuszami. Ma to duży związek z moim synem, który jest ogromnym fanem Slipknota i podobnych brzmień. Naprawdę, nawet nie udajemy, że jesteśmy w stanie stanąć na scenie równo z nimi, ale gdy słuchałem ich z synem w drodze do szkoły to po prostu nie było możliwości, żeby ich brzmienie nie wpłynęło na album. - powiedział Matt w wywiadzie.