Marty Friedman wraca do koncertowania z Megadeth? Muzyk wprost komentuje sprawę

i

Autor: Screen z YouTube/Prosthetic Records Marty Friedman będzie grał z Megadeth?

Marty Friedman wraca do koncertowania z Megadeth? Muzyk wprost komentuje sprawę

2023-01-24 9:42

Zespół Megadeth przygotowuje się do nadchodzącej wielkimi krokami trasy koncertowej, promującej album "The Sick, the Dying... and the Dead!". Grupa zagra swoje pierwsze koncerty w Japonii i już pojawiają się pierwsze plotki co do tego, kto będzie towarzyszył jej na scenie. Wszystko to za sprawą słów Marty'ego Friedmana.

We wrześniu 2022 roku swoją premierę miał najnowszy album studyjny Megadeth. Krążek The Sick, the Dying... and the Dead! został bardzo dobrze przyjęty przez odbiorców i krytyków. Wydawnictwo znalazło się w podsumowaniach najlepszych metalowych albumów 2022 roku, a promujący je singiel We'll Back uzyskał nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance. Formacja będzie promowała płytę na nadchodzącej trasie koncertowej (nadal liczymy na występ w Polsce!). Pierwszy pokaz w ramach całej serii odbędzie się już 27 lutego w Tokio w Japonii. Czyżby tego dnia na scenie miał towarzyszyć grupie gość specjalny?

Marty Friedman zagra z Megadeth?

Maty Friedman był gitarzystą prowadzącym Megadeth w latach 1990-2000, to z jego udziałem nagranych zostało pięć płyt, w tym legendarne Rust in Peace, Countdown to Extinction Youthanasia, muzyk nadal pozostaje w dobrych stosunkach z Davem Mustainem. Marty od lat żyje na co dzień w Japonii, a całkiem niedawno był gościem w tamtejszym programie radiowym Next Guitar Hero Is. . .. To właśnie tam zdradził, że, pojawi się na nadchodzącym koncercie Megadeth w tym kraju! Gitarzysta powiedział, że wystąpi z dawnymi kolegami właśnie na pierwszym pokazie na trasie. Artysta nie chciał jednak zdradzić większych szczegółów swojego udziału.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Być może wiecie, że Megadeth, zespół, w którym kiedyś grałem, zagra na żywo w Budokanie (hali widowiskowej w Tokio przyp. red.). Wierzcie lub nie, ale będę z nimi jammował! Cóż, nie mogę zdradzić żadnych szczegółów, ale na pewno będzie to wyjątkowa noc. Jak to ująć? Myślę, że fani będą się z tego cieszyć równie mocno. jak ja. Za kulisami zawsze im kibicowałem, tak jak chłopaki z Megadeth kibicowali mojej karierze w Japonii. To będzie naprawdę niesamowite spotkanie, a moje serce jest przepełnione miłością. W każdym razie bardzo na to czekam - powiedział Marty w programie.