Mariusz Lewandowski nie żyje. Twórca legendarnych okładek płyt metalowych miał 62 lata

i

Autor: Screen z Instagrama/mariusz_lewandowskiart Nie żyje ceniony malarz

Mariusz Lewandowski nie żyje. Twórca legendarnych okładek płyt metalowych miał 62 lata

2022-07-18 13:02

Smutna wiadomość dotarła do nas w poniedziałek. W wieku 62 lat zmarł uznany malarz surrealistyczny - Mariusz Lewandowski. Nazwisko to nie powinno być obce fanom cięższego brzmienia - artysta stworzył grafiki, które wykorzystane zostały na okładach albumów największych wykonawców ze świata muzyki metalowej.

Mariusz Lewandowski był uznanym malarzem, działającym w nurcie surrealizmu. Artysta urodził się w 1960 roku w Działdowie, a w swojej twórczości zajmował się przede wszystkim przelewaniem swoim wizji i uczuć na płótno. Jego sztukę charakteryzowało wyjątkowe użycie światła, kontrastu, przestrzeni, a także liczna symbolika i detale. Lewandowski nigdy nie tłumaczył swoich dzieł - ich interpretację pozostawiał odbiorcom.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Mariusz Lewandowski - współpraca ze światem muzyki metalowej

W 2017 roku nadszedł zupełnie nowy rozdział w twórczości artysty - to wtedy nawiązał on współpracę z metalowym zespołem Bell Witch. Lewandowski stworzył obraz, zatytułowany Esencja wolności, który ozdobił wydaną w 2017 roku płytę Mirror Reaper. Dzieło to stało się przełomem i dało początek kolejnym działaniom na tym polu. Obrazy artysty trafiły także na okładki takich albumów jak ...And I Return to Nothingness Lorny Shore,  The Grand Descent Fuming Mouth, Panoptic Horror Sepulcher czy Stygian Atramentus

W 2021 roku zaś współpracę z Lewandowskim nawiązała marka Zero Skateboards - artysta stworzył limitowaną serię pięciu deskorolek, które szybko zyskały uznanie wśród pasjonatów tej dyscypliny.

Mariusz Lewandowski nie żyje

W niedzielę 17 lipca rodzina artysty, za pośrednictwem wpisu w social mediach, poinformowała o jego śmierci. Ostatnie pożegnanie artysty odbędzie się w kaplicy przy domu pogrzebowym w Górowie Iławeckim, w środę 20 lipca o godzinie 11:00. Malarz miał 62 lata, nie jest znana przyczyna śmierci.