Limp Bizkit ODWOŁUJĄ trasę po Europie! Co z koncertem na Pol'and'Rock Festival?

i

Autor: VIPHOTO/East News Czy Limp Bizkit zagrają na Pol'and'Rock?

Limp Bizkit ODWOŁUJĄ trasę po Europie! Zespół nie zagra na Pol'and'Rock Festival!

2022-07-18 10:40

Stało się to, na co w sumie wielu stawiało. Limp Bizkit odwołali swoją trasę koncertową po Europie. Wiadomo już także, że zespół nie zagra na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Kapela miała być jedną z głównych gwiazd wydarzenia. Kto zastąpi grupę na "Najpiękniejszym Festiwalu Świata"? Szczegóły poniżej.

Na początku czerwca organizatorzy Pol’and’Rock Festival ogłosili, że jedną z głównych gwiazd imprezy będzie amerykańska kapela Limp Bizkit. Obecny na rynku od 1994 roku zespół, wykonujący muzykę z gatunku rapcore i nu metalu, ma na koncie sześć albumów studyjnych. Ostatnia płyta, zatytułowana Still Sucks ukazała się pod koniec października ubiegłego roku. Grupa miała pojawić się na “Najpiękniejszym Festiwalu Świata” w ramach trasy koncertowej po Europie promującej ten krążek. Niestety, Panowie, tak jak w 2004 roku, nie zagrają w Polsce.

Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu

Limp Bizkit odwołują trasę koncertową po Europie. W tle problemy zdrowotne Freda Dursta

W poniedziałek rano zagraniczne media podały informację, iż zespół zdecydował się odwołać trasę koncertową po Europie. Grupa wydała oświadczenie, w którym jako przyczynę takiego stanu rzeczy podała problemy osobiste i zdrowotne lidera grupy - Freda Dursta. Wokalista udostępnił w swoich social mediach wideo, w którym potwierdził te wiadomości:

W ramach przygotowań do letniej trasy koncertowej 2022 w Wielkiej Brytanii i Europie postanowiłem zrobić kilka testów, aby upewnić się, że jestem w dobrej kondycji fizycznej i że wszystko jest w porządku. Ku mojemu zdziwieniu, mój lekarz wystawił opinię, w której stwierdził, że nie powinienem wyruszać teraz w zagraniczną trasę i muszę poddać się jeszcze kilku badaniom. Była to bardzo nieoczekiwana wiadomość i bardzo mi przykro - nie mogę się doczekać, aby Wam to wynagrodzić, gdy tylko będzie to możliwe. Teraz mogę Wam tylko bardzo podziękować za wsparcie. Naprawdę jestem wdzięczny wszystkim, którzy mieli zamiar oderwać się od swojej codzienności i przyjść na występ Limp Bizkit tego lata. Nie mogę się doczekać, aby wrócić do Was tak szybko, jak to będzie możliwe i już staram się znaleźć rozwiązania, jak to zrobić. Mówię to wszystko z żalem, ale naprawdę, życzę Wam jak najlepiej i wierzę, że że wszystko będzie dobrze. I jeszcze raz bardzo dziękuję za wasze wsparcie, ponieważ kochamy i cenimy naszą więź z Wami bardziej niż cokolwiek innego na tej planecie. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby Was zobaczyć i robić to, co robimy najlepiej. - mówi Fred w opublikowanym wideo.

Limp Bizkit - co z występem na Pol’and’Rock?

Choć zespół nie podał konkretnych dat i miejsc i nie stwierdził wprost, o które występy chodzi, to można zakładać, że miał na myśli wszystkie, zaplanowane na najbliższy czas, a więc także ten na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Limp Bizkit mieli zagrać na scenie ‘Najpiękniejszego Festiwalu Świata” ostatniego dnia, czyli 6 sierpnia. 

Organizatorzy wydarzenia potwierdzili już tą informację - Limp Bizkit nie zagrają na tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Zdradzili także, że zespół poinformował o zaistniałej sytuacji z wyprzedzeniem, jednak wciąż pracują nad znalezieniem odpowiedniego zastępstwa, które zostanie ogłoszone w najbliższych dniach.