Damiano David z Måneskin

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Roberto Panuccini

open'er 2024

Måneskin i Tom Morello razem na Open’er Festival! Fani czekali na to wykonanie „Gossip”

2024-07-04 9:25

Open'er Festival 2024 oficjalnie wystartował! Za nami pierwszy dzień tegorocznej edycji wydarzenia, a więc już także występy takich gwiazd, jak Foo Fighters, Kim Gordon, Tom Morello czy Måneskin. Potwierdziły się przypuszczenia, że włoska formacja i gitarzysta zdecydują się zagrać razem na żywo swój przebój - "Gossip"!

W środę 3 lipca oficjalnie wystartował tegoroczny Open'er Festival! Choć początkowo wydawało się, że pogoda tego dnia nie dopisze, to ostatecznie obyło się bez tego typu "atrakcji". Tego dnia na czterech scenach wydarzenia: Orange Main stage, Tent Stage, Alter Stage i Flow Stage zagrały takie zespoły, artyści i artystki, jak OKI, Kacperczyk, Kwiat Jabłoni, Kim Gordon, Lordofon, Tom Morello, Foo Fighters i Måneskin.

Måneskin to ostatni duży zespół rockowy?

Måneskin i Tom Morello razem na żywo w Polsce!

Gdy tylko stało się jasne, że tego samego dnia na Open'er Festival pojawi się włoska formacja i gitarzysta Rage Against the Machine, natychmiast pojawiły się spekulacje, że dojdzie do duetu i grupa zaprosi Morello na scenę, by razem wykonać na żywo swój wspólny przebój - cieszący się w naszym kraju ogromną popularnością numer Gossip. Tak też się stało! Formacja zagrała set, na który złożyło się dwanaście kompozycji, m.in. ZITTI E BUONI, I WANNA BE YOUR SLAVE, HONEY (ARE U COMING?), KOOL KIDS i właśnie Gossip, numer został jednak zagrany na żywo jeszcze raz na bis, na samo zakończenie występu zespołu - to wtedy na scenie dołączył do niego właśnie Tom Morello! Zobacz te połączenie na nagraniu poniżej!

Co działo się na występie Foo Fighters?

Jak natomiast prezentował się występ Foo Fighters? Amerykańska formacja, dowodzona przez Dave'a Grohla, zaprezentowała naprawdę imponując, trwający ponad dwie godziny set, grając imponujące dwadzieścia dwa kawałki! Na setliście dominowały klasyki z albumu There Is Nothing Left to Lose, jak zadedykowana Taylorowi Hawkinsowi Aurora czy Learn to Fly, grupa zagrała też trzy kawałki z najnowszej płyty: Nothin at All, The Teacher i Under You. Poniżej pełna lista utworów, jakie wybrzmiały na występie Foo Fighters w Gdyni:

 1. All My Life
 2. No Son of Mine (wstawki Black Sabbath "Paranoid" i Metallica "Enter Sandman")
 3. The Pretender
 4. Walk
 5. Times Like These
 6. Generator
 7. La Dee Da
 8. Breakout
 9. Eruption / Sabotage / Keyboard Solo / Blitzkrieg Bop / Whip It / March of the Pigs
 10. My Hero
 11. The Sky Is a Neighborhood
 12. Learn to Fly
 13. Arlandria
 14. These Days
 15. Skin and Bones
 16. Under You
 17. Nothing at All
 18. Monkey Wrench
 19. Aurora (dedykacja dla Taylora Hawkinsa)
 20. Best of You
 21. The Teacher
 22. Everlong

Poniżej sprawdź się w quizie o Måneskin:

Co wiesz o zespole Måneskin? Sprawdź się w quizie dla prawdziwych fanów i fanek!

Pytanie 1 z 10
Które miejsce grupa zajęła w finale włoskiej edycji "X-Factora"?