Koncert

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Ludzie boją się chodzić samotnie na koncerty. Tak wynika z najnowszych badań

Ludzie wolą chodzić na koncerty większymi grupami niż w pojedynkę. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez firmę Viagogo w Wielkiej Brytanii.

Ludzie boją się chodzić samotnie na koncerty

Firma Viagogo, zajmująca się giełdą i odsprzedażą biletów, przeprowadziła ostatnio w Wielkiej Brytanii badania dotyczące chodzenia na koncerty. 

W ankiecie zapytano 2000 Brytyjczyków o samotne uczestnictwo w muzycznych wydarzeniach. Jak się okazało: 62 proc. respondentów przyznało, że do tej pory nie było nigdy na koncercie w pojedynkę. Ponadto aż 77 proc. osób stwierdziło, że czuło podenerwowanie z tego powodu. 

Nie lubisz tłumów na festiwalu? Oto najlepsze rockowe i niszowe imprezy plenerowe w Polsce

Z drugiej jednak strony: 39 proc. ankietowanych nie ukrywa, że ma w planach wybranie się na koncert w pojedynkę w niedalekiej przyszłości. Dlaczego? Wśród najczęstszych odpowiedzi padały następujące: osiągnięcie większego poczucia wolności, posiadanie większej kontroli nad wyborem występów czy wykorzystanie takiej okazji do nawiązania nowych znajomości. 

Jeśli chodzi o powody, dla których ankietowani czuli się zaniepokojeni samotnym uczestnictwem na koncertach, to głównym był brak pewności siebie. Respondenci dodali także, że w pojedynkę nie czują się w pełni bezpiecznie i że samodzielny pobyt jest dla nich pewnego rodzaju dyskomfortem.

Warto również wspomnieć, że Viagogo, które zleciło badanie, stworzyło także przewodnik dla osób lubiących koncerty solo. 

Riffy tych utworów najczęściej wyszukują gitarzyści w sieci: