Milowy krok Linkin Park! Kultowy teledysk zespołu z 2 MILIARDAMI wyświetleń w serwisie YouTube!

i

Autor: Mary Evans/Allstar/Graham Whitby Boot/East News Wielki sukces Linkin Park w serwisie YouTube

Linkin Park - wielki sukces formacji! Kultowy teledysk zespołu z 2 MILIARDAMI wyświetleń w serwisie YouTube!

2024-02-09 9:59

Zespół Linkin Park to jedna z najważniejszych formacji w historii muzyki - dziś to już fakt. Choć grupa pozostaje w uśpieniu od 2017, czyli od chwili śmierci Chestera Benningtona, to jej muzyka wciąż cieszy się ogromną popularnością. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż klip do jednego z kultowych kawałków grupy przekroczył ważną granicę liczby wyświetleń w serwisie YouTube!

2023 rok okazał się być niezwykle ważny dla zespołu Linkin Park. 25 marca minęło dokładnie dwadzieścia lat od premiery drugiego albumu studyjnego grupy - kultowej już Meteory. Z okazji tak wyjątkowej rocznicy, żyjący członkowie zespołu, z Mikem Shinodą na czele, zdecydowali się zaprezentować specjalne, rocznicowe wydanie płyty. Istotnym okazał się być fakt, iż trafiły na nią archiwalne, nigdy wcześniej niewydane utwory kapeli, z Chesterem Benningtonem na wokalu. Jako pierwszy światło dzienne ujrzał utwór Lost, który bił rekordy popularności na całym świecie - drogą tego sukcesu podążył także kolejny numer - Fighting Myself.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Wielki sukces Linkin Park

Muzyka zespołu wciąż cieszy się ogromną popularnością. Najlepiej świadczy o tym także fakt, iż teledysk do jednego z najsłynniejszych kawałków Linkin Park - mowa o słynnym wideo do Numb, osiągnął w serwisie YouTube wynik 2 MILIARDÓW wyświetleń! Jest to pierwszy klip zespołu, któremu udało się osiągnąć ten krok milowy.

Numb został wydany jako trzeci singiel, promujący Meteorę. Utwór osiągnął natychmiastowy sukces i do dziś uważany jest za jeden z najlepszych w dyskografii Linkin Park. Teledysk do kawałka został wyreżyserowany przez członka grupy, Joe Hahna, i miał swoją premierę we wrześniu 2003 roku.