Lindsey Buckingham potwierdził, że pracuje nad nowym albumem.

i

Autor: Mike Gray/LFI/Photoshot/REPORTER Co wiadomo na temat wydawnictwa?

Lindsey Buckingham potwierdził, że pracuje nad nowym albumem. Co wiadomo na temat wydawnictwa?

2023-01-04 14:53

Lindsey Buckingham od lat już z powodzeniem prowadzi karierę solową. Muzyk, znany przede wszystkim jako członek legendarnej formacji Fleetwood Mac, jednak ma także na koncie siedem albumów solowych. Wygląda na to, że już niedługo do tego grona dołączy kolejne wydawnictwo - artystka potwierdził, że prace już się rozpoczęły!

Lindsey Buckingham to amerykański muzyk, producent, gitarzysta, wokalista i autor tekstów. Karierę rozpoczął w połowie lat 60., w licealnym zespole  Fritz Rabyne Memorial Band, który z czasem skrócił nazwę do Fritz. To właśnie w tej formacji poznał on Stevie Nicks, która z czasem została jego dziewczyną. Na początku lat 70. para wyjechała do Los Angeles, gdzie udało się jej podpisać kontrakt z wytwórnią Polydor Records, która wydała ich album Buckingham Nicks. Wydawnictwo miało jednak bardzo słabą sprzedaż i wytwórnia przestała interesować się duetem. Los chciał, że płyta wpadła w ręce Micka Fleetwooda, który był pod wrażeniem artystów - w ten sposób Stevie i Lindsey dołączyli do zespołu Fleetwood Mac. To z ich udziałem nagrane zostały takie albumy jak Fleetwood Mac, Rumours czy Tango in the Night. Lindsey kilkukrotnie opuszczał i wracał do składu zespołu - głośno było o tym, iż w 2018 roku Buckingham został wyrzucony z grupy na prośbę samej Stevie. Muzyk od lat 80. prowadzi karierę solową, w ramach której wydał już siedem albumów studyjnych - najnowszy, zatytułowany Lindsey Buckingham, ukazał się we wrześniu 2021 roku. 

Lindsey Buckingham rozpoczął pracę nad kolejną płytą

Z okazji nowego roku muzyk zamieścił w social mediach wpis, w którym podzielił się z fanami różnymi przemyśleniami. Artysta nie ukrywa, że ostatni czas nie był dla niego łatwy - problemy zdrowotne z powodu których muzyk zmuszony był odwołać część swojej trasy koncertowej, a także odejścia bliskich mu osób. Lindsey bardzo przeżył niedawną śmierć Christine McVie, z którą był bardzo zżyty i z którą nazywał swoją "muzyczną towarzyszką, bratnią duszą". Wszystkie te złe i dobre rzeczy spowodowały jednak, że Buckingham postanowił przełożyć swoje przeżycia na muzykę i rozpoczął pracę nad nowym albumem! Artysta nie zdradził żadnych szczegółów tego wydawnictwa, można jednak spodziewać się, że będzie ono niezwykle emocjonalne.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica