Autobus Paula McCartneya

i

Autor: Car & Classic/Ferrari Press/East News

Wiadomości

Kultowy piętrowy autobus Paula McCartneya został wystawiony na sprzedaż

Autobus, którym podróżował Paul McCartney i członkowie zespołu Wings, został właśnie wystawiony na sprzedaż. Może on osiągnąć cenę nawet 200 tys. funtów.

Piętrowy autobus Paula McCartneya trafił pod młotek

Piętrowy autobus, którym w 1972 roku podróżował Paul McCartney wraz z grupą Wings i rodzinami muzyków w ramach europejskiej trasy koncertowej, został odrestaurowany i trafi pod młotek. To Bristol KSW, który został wyprodukowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. 

Muzycy przejechali nim ponad 7,5 tys. mil przez dziewięć europejskich krajów. Oczywiście, nie sposób było go przegapić. Autobus przyciąga wzrokiem. A wszystkiemu winne są psychodeliczne wzory, w który jest wymalowany. 

8 najlepszych piosenek, napisanych przez artystę dla The Beatles. Legendarne utwory!

Autobus jest wyposażony w łóżka piętrowe, podobnie jak to było podczas wspomnianej trasy koncertowej w 1972 roku. Ponadto Denny Seiwell, perkusista Wings, podarował mnóstwo pamiątek związanych z tamtym okresem. Z kolei górny pokład, na którym, kiedy muzycy podróżowali po Europie, znajdowały się pufy czy materace, to teraz... mobilna scena. 

– Tak jak Rolls-Royce Lennona i godne uwagi samochody innych członków Beatlesów dźwigają ciężar historii, tak autobusy wycieczkowe opowiadają inną historię. Są świadkami zakulisowej magii, która napędza blask na scenie – powiedział Dale Vinten, szef magazynu "Car & Classic" (cytat za "Evening Standard"). 

Przypomnijmy, że pojazd potem, kiedy nie należał już do Paula i Lindy McCartneyów, trafił do firmy wycieczkowej. Później, po kilku latach, został zakupiony przez prywatnego inwestora. 

Pojazd wystawili przedstawiciele wspomnianego magazynu "Car & Classic" za pośrednictwem aukcji internetowej. Potrwa ona od 22 do 29 kwietnia. Według zapowiedzi, piętrowy autobus może osiągnąć cenę nawet 200 tys. funtówczyli ponad 1 mln zł!

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: