Kultowy numer Metalliki z MILIARDEM wyświetleń w serwisie Spotify! Zespół dołączył do prestiżowego gronaKultowy numer Metalliki z MILIARDEM wyświetleń w serwisie Spotify! Zespół dołączył do prestiżowego grona

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Wielki sukces Metalliki!

Kultowy numer Metalliki z MILIARDEM wyświetleń w serwisie Spotify! Zespół dołączył do prestiżowego grona

2023-01-02 10:44

Gdy wszyscy fani Metalliki z niecierpliwością czekają na kwiecień i zasłuchują się w najnowszym singlu zespołu, to okazuje się, że nie mniejszą popularnością cieszą się kawałki, wydane już kilkanaście lat temu. Jednemu z najbardziej kultowych kawałków Metalliki właśnie stuknął MILIARD w serwisie Spotify!

Metallica zrobiła swoim fanom ogromną niespodziankę i pod koniec listopada, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi, wydała numer Lux Æterna. Natychmiast okazało się, że nic nie jest przypadkowe, a kawałek zapowiedział wyczekiwany, pierwszy od siedmiu lat album formacji, zatytułowany 72 Seasons, który ukaże się 14 kwietnia, oraz monumentalną trasę koncertową, "M72 World Tour", w ramach której grupa zagra w Polsce. Stanie się to dokładnie 5 i 7 lipca 2024 roku, kiedy to legenda thrash metalu zagra na warszawskim Stadionie Narodowym. 

Kultowy numer Metalliki z MILIARDEM wyświetleń w serwisie Spotify!

Gdy fani z ciekawością czekają na nowy krążek, a co za tym idzie też brzmienie nowych numerów, to okazuje się, że wydana już kilkanaście lat temu muzyka grupy nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż numer Enter Sandman, który ukazał się na rynku w 1991 roku, przekroczył magiczną barierę MILIARDA streamów w serwisie Spotify! Od lat jest to najczęściej odtwarzany kawałek Metalliki w tym medium. 

Enter Sandman został wydany w lipcu 1991 roku jako pierwszy singiel z piątego albumu studyjnego formacji - mowa oczywiście o tzw. "Czarnym albumie". Numer dotarł do 16. miejsca na liście Billboard Hot 100 i zyskał powszechne uznanie krytyków. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!