Krzysztof Zalewski

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mac Gronowski

muzyczne nowości

Krzysztof Zalewski... rapuje i zapowiada nowy album! "ZGŁOWY" to brutalnie szczery manifest!

2024-05-21 13:32

We wtorek 21 maja ukazał się „ZGŁOWY” – szczery i osobisty, rapowany manifest Zalewskiego. To zapowiedź nowego albumu o tym samym tytule. Płyta ukaże się jesienią tego roku. Do bezkompromisowego przekazu artysty, powstał równie odważny, świetnie oddający klimat utworu klip w reżyserii Michała Sierakowskiego.

Zalewski – jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Autor takich utworów, jak „Miłość Miłość”, „Kurier”, „Annuszka” czy „Początek”. Po 4 latach od poprzedniej autorskiej płyty “Zabawa” – wkracza w zupełnie nowy, artystyczny etap. 

Pierwszą zapowiedzią tego bardzo osobistego materiału, który swoją premierę będzie miał na jesieni, jest właśnie utwór “ZGŁOWY”. Zaskakujący i bezkompromisowy komunikat, ukazujący Zalewskiego jako artystę z krwi i kości. Symboliczne zgolenie głowy na klipie, które dopełnia przekaz, symbolizuje początek czegoś nowego. 

Jak będą wyglądały kolejne puzzle tej układanki? Coś czujemy, że Zalewski ma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Po prostu miałem potrzebę napisania na wskroś osobistej i szczerej, niechowającej się za metaforą piosenki. Rap zdaje się nadawać do takich zabiegów najlepiej. “Spowiedź dziecięcia wieku”? A może miałem już po prostu dość słuchania kolejnych małolatów rapujących o furach, banknotach i łatwych kobietach? Taka konterka dla nich od tatuśka. Tak czy owak – jest już ZGŁOWY. Sprawdźcie to - Zalewski.

Klip do utworu „ZGŁOWY” powstał jako dokumentacja zmiany wizerunku Krzysztofa Zalewskiego – skoro goli sobie głowę i zaczyna nowy etap, pokażmy to 1 do 1 w teledysku. Tekst piosenki to bezkompromisowo zarapowana autobiografia, stąd pomysł na nagranie prostego, najntisowego klipu z kamerą z ręki, na taśmie, na blokowisku z fisheyem – tak, żeby to tekst był w centrum uwagi – jak w rapowych klasykach sprzed lat - Michał Sierakowski, reżyser.

Spróbuj się w quizie ze znajomości tekstów Zalewskiego:

QUIZ: Jak dobrze znasz teksty Krzyśka Zalewskiego?

Pytanie 1 z 10
1. Czego boi się podmiot liryczny w "Jaśniej"?