Krzysztof Jary Jaryczewski - wiek, wzrost, dzieci, żona, dyskografia

i

Autor: AKPA Krzysztof "Jary" Jaryczewski - najważniejsze informacje na temat artysty

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - wiek, wzrost, dzieci, żona, dyskografia

2022-08-17 16:49

Krzysztof “Jary” Jaryczewski to jeden z najbardziej uznanych polskich muzyków rockowych. Związany ze środowiskiem od lat młodości, w 1979 roku współzałożył zespół Oddział Zamknięty - jedną z najważniejszych polskich rockowych grup lat 80-tych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat artysty? Poniżej prezentujemy najczęściej szukane informacje na jego temat!

Krzysztof Jaryczewski urodził się 21 lutego 1960 roku w Warszawie, gdzie się wychował. Przygodę z muzyką rozpoczął wcześnie, bo już w wieku 16 lat, a rok później został basistą bluesowej grupy Tani Hotel. W 1979 roku, wraz z perkusistą Jarosławem Szlagowskim założył zespół, który ostatecznie przyjął nazwę Oddział Zamknięty. Jaryczewski był wokalistą grupy do 1985 roku, jednak wtedy jego karierę przerwał paraliż strun głosowych, który wystąpił na skutek wieloletniego zażywania używek i picia alkoholu. Muzyk w pełni powrócił na rynek w 1991 roku wraz z formacją Jary Band. Od tamtej pory Krzysztof Jaryczewski jest stałym uczestnikiem polskiego rynku muzycznego - aktualnie działa w powstałym w 2013 roku zespole Jary Oddział Zamknięty. Co jeszcze warto wiedzieć na temat artysty?

Wywiadówka: Krzysztof Jaryczewski

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - wiek

Muzyk urodził się 21 lutego 1960 roku, co oznacza, że obecnie ma 62 lata.

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - wzrost

Niestety, w sieci nie ma informacji na ten temat.

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - żona

Żoną muzyka jest Halina Jaryczewska (z domu Wdowiak). Para jest małżeństwem od 2017 roku.

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - dzieci

Muzyk ma dwoje dzieci - z pierwszego związku córkę Maję, która także zajmuje się muzyką i syna Marka, który urodził się w 2003 roku.

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - dyskografia

Będąc członkiem Oddziału Zamkniętego, Jaryczewski nagrał dwa albumy - Oddział Zamknięty i Reda By Night. Wraz z grupą Jary Band wydał trzy płyty - Ogniste miecze, Vinyl i Trudno Powiedzieć. W 2009 roku ukazała się bluesowa płyta jego zespołu Exces pod tytułem Ex. Formacja Jary Oddział Zamknięty ma na koncie dwa wydawnictwa, zatytułowane Jary OZ i Lilaróż.