Krzysiek Sokołowski - kto reaguje negatywnie na teksty piosenek Nocnego Kochanka?

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER Wokalista Nocnego Kochanka mówi o krytykach zespołu

Krzysiek Sokołowski o tym, z czego wynika hejt wobec Nocnego Kochanka

2022-10-19 12:00

We wrześniu ukazał się najnowszy album studyjny zespołu Nocny Kochanek. Krążek "O jeden most za daleko" osiągnął ogromny sukces i dotarł do pierwszego miejsca listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce. W ramach promocji wydawnictwa wokalista i autor tekstów Krzysiek Sokołowski udzielił wywiadu, w którym poruszył temat krytycznych głosów odnośnie działalności Nocnego Kochanka.

23 września swoją premierę miał czwarty autorski album studyjny zespołu Nocny Kochanek. Krążek został zatytułowany O Jeden Most Za Daleko i jeszcze przed jego premierą wydane zostały single Wampir, Cudzesy, tytułowy i Numer z Banjo, w dniu ukazania się płyty natomiast zespół podzielił się z fanami klipem do Rannego Ptaszka. Album osiągnął bardzo duży sukces - trafił on na pierwsze miejsce OLIS-u - Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, stając się tym samym najczęściej kupowaną płytą wśród polskich i zagranicznych tytułów. Obecnie formacja jest w trakcie trasy "O Jeden Koncert Za Daleko", podczas której można usłyszeć materiał z najnowszego krążka na żywo.

Krzysiek Sokołowski o krytykach działalności zespołu

W związku z promocją płyty wokalista i autor tekstów, Krzysiek Sokołowski udzielił wywiadu serwisowi kultura.gazeta.pl. W rozmowie artysta poruszył temat pozycji Nocnego Kochanka w świecie metalu wskazując, że zdaje sobie sprawę, że jest ona specyficzna, a to ze względu na teksty piosenek, które nagrywa grupa, co też przysporzyło jej zarówno grono wiernych fanów, jak i krytyków. Nie da się ukryć, że teksty numerów zespołu utrzymane są w prześmiewczym klimacie, niekiedy balansującym na granicy kiczu i żenady, co przyznał sam Sokołowski w wywiadzie. Muzyk wprost stwierdził, że, według niego, wszystko to wynika po prostu z niezrozumienia przyjętej przez zespół konwencji, czyli satyry i bardzo powierzchownego spojrzenia na działalność Nocnego Kochanka. 

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

[...] Wydaje mi się, że hejt w stosunku do Nocnego Kochanka często wynika z frustracji, niezrozumienia konwencji oraz bardzo powierzchownego zapoznania się z tym, co robimy. Są też oczywiście i tacy, którym zwyczajnie nie podoba się nasze poczucie humoru, ale ich ciężko określić hejterami - powiedział Krzysiek Sokołowski w wywiadzie z kultura.gazeta.pl

Kto ma problem z Nocnym Kochankiem?

Prowadząca rozmowę zapytała muzyka o to, kto według niego ma największy problem z działalnością Nocnego Kochanka. Sokołowski powiedział, że są to przede wszystkim osoby, skupione wokół grupek tematycznych, dotyczących muzyki rockowej i metalowej.

Negatywne komentarze najczęściej pojawiają się w grupach tematycznych związanych z muzyką rockową/metalową. Gdy jakiś wywiad czy artykuł o nas publikują strony niekoniecznie skoncentrowane na tej tematyce, okazuje się, że nieprzychylnych opinii jest bardzo niewiele. Ba, wręcz pojawiają się głosy idące w drugą stronę. Kiedyś pod jednym z naszych telewizyjnych wywiadów zamieszczonych w sieci, przeczytałem taki komentarz: "Serio, ktoś ma problem z ich tekstami?" - odpowiedział na pytanie wokalista Nocnego Kochanka.