Kruk z Wojtkiem Cugowskim - odliczanie do Hard Rock Heroes Festival i nowy klip grupy!

i

Autor: Materiały prasowe Nowości od zespołu Kruk

Kruk z Wojtkiem Cugowskim - koncertowy album już w kwietniu!

2023-04-14 8:00

Właśnie ukazało się nowe, koncertowe wydawnictwo grupy Kruk z Wojtkiem Cugowskim! Album zatytułowany "Live At Rock Pogoria" to zapis koncertu zespołu z zeszłorocznego festiwalu Rock Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Zespół zaprezentował wtedy materiał ze swojego ostatniego studyjnego krążka "Be There" oraz kilka utworów z repertuaru Deep Purple.

Nasz najnowszy album koncertowy "Live At Rock Pogoria" to rzecz absolutnie spontaniczna. Na początku września 2022 roku zagraliśmy razem z zespołem Kult na festiwalu Rock Pogoria w moim rodzinnym mieście, w Dąbrowie Górniczej. Pomimo świadomości, że gramy u siebie, nie mieliśmy pojęcia, że nasz koncert tak dobrze wypadnie i że zostaniemy tak rewelacyjnie przyjęci przez publiczność. Zagraliśmy wtedy materiał z płyty "Be There" w całości plus kilka utworów z repertuaru naszego ukochanego zespołu Deep Purple. Dzień po koncercie, gdy te wszystkie emocje jeszcze nie opadły, zadzwonił do mnie nasz realizator Olek Boroń z hasłem - nagrałem cały ten koncert, odsłuchałem go i uważam, że powinniśmy to wydać w formie albumu koncertowego. Poczułem, że ten pomysł jest znacznie ciekawszy od tego, gdybyśmy się przygotowywali przez długi czas i wyszli na scenę ze świadomością, że nagrywamy. Dlatego jesteśmy maksymalnie autentyczni na tym nagraniu, a radość jaką w sobie mamy grając, wręcz wylewa się z głośników. Cały nagrany materiał trafił w ręce naszego producenta Michałą Kuczery w wojkowickim Maq Records i gdy usłyszeliśmy pierwsze miksy, nie mieliśmy wraz z wytwórnią Metal Mind Productions wątpliwości, że ten materiał musi ujrzeć światło dzienne. Ogromną motywacją i inspiracją przy pracy nad tym albumem była też wiadomość, a później świadomość, że w czerwcu będziemy dzielić scenę z Deep Purple, Nazareth i Jornem. Od dziecka byłem fanem albumów koncertowych dlatego tym bardziej cieszę się, że wydajemy coś takiego z Krukiem - Piotr Brzychcy.

Janusz Panasewicz o NBA, Lewandowskim i koncercie MTV Unplugged

Natomiast Wojtek Cugowski tak opowiada o kulisach powstania tej płyty: Współpraca z zespołem Kruk jest dla mnie czystą przyjemnością, zarówno muzycznie jak i na poziomie koleżeńskim. Jest też wielką przygodą pod względem wokalnym, wyzwaniem z którym za każdym razem staram się wyjść obronną ręką. Płyta studyjna jest już dwa lata za nami, kwestią czasu było więc wydanie albumu koncertowego. Ten band brzmi najlepiej właśnie w takim środowisku: na żywo na scenie. Cieszę się, że Piotrek Brzychcy pozwolił mi także grać na gitarze, choć z pewnością nie była to dla niego łatwa decyzja, biorąc pod uwagę, że od początku działalności Kruka był jego jedynym gitarzystą. I zapewniam: w dalszym ciągu tak jest i tak pozostanie. Ja w tym znakomitym składzie pozostaję gitarzystą wspomagającym, moim zadaniem jest nie przeszkadzać Piotrkowi i podejść z szacunkiem do historii i dorobku zespołu. Mam nadzieję, że to słychać na niniejszym nagraniu.To był dla mnie jeden z najpiękniejszych wieczorów koncertowych, będę wracał chętnie do tej rejestracji, choć z zasady rzadko słucham swoich własnych nagrań.

Premiera nowego singla!

W czwartek 13 kwietnia premierę miał koncertowy klip, który powstał do utworu "Rat Race", utwór ten promuje również płytę "Live At Rock Pogoria". Teledysk zobaczyć można poniżej!

Zaproszenie na spotkanie z fanami

A dla swoich fanów zespół przygotował niespodziankę, już w poniedziałek 24 kwietnia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się specjalne spotkanie: "Zapraszamy was serdecznie na spotkanie promocyjne z naszym zespołem Kruk i Wojtkiem Cugowskim. Będziemy świętować wydanie naszego koncertowego albumu 'Live At Rock Pogoria'. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia w Dąbrowie Górniczej w restauracji DOMOLO. To naprawdę magiczne miejsce, a co jest najciekawsze - znajduje się kilkadziesiąt metrów od miejsca, na którym stała scena festiwalu Rock Pogoria. Zapraszamy wszystkich chętnych na godzinę 17:00. Przewidzieliśmy także pewne niespodzianki."

 •  Kruk & Wojtek Cugowski - spotkanie premierowe
 • DOMOLO
 • Dąbrowa Górnicza ul. Siewierska 35
 • 24.04 (poniedziałek) godzina 17:00

Kruk na koncertach!

A jeszcze w kwietniu będzie można zobaczyć Kruka z Wojtkiem Cugowskim na koncertach klubowych:

 • 28.04.2023 (piątek) Kraków klub Gwarek
 • 29.04.2023 (sobota) Katowice Leśniczówka (Park Śląski)

Natomiast już 12 czerwca będzie można posłuchać zespołu na żywo podczas Hard Rock Heroes Festivalu w TAURON Arena Kraków, gdzie formacja zaprezentuje się fanom w doborowym towarzystwie, bilety jeszcze w sprzedaży

HARD ROCK HEROES FESTIVAL

 • Deep Purple
 • Nazareth
 • Kruk & Wojtek Cugowski
 • + goście specjalni

12.06.2023 – TAURON Arena Kraków

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

 • Płyta -  290/ 320 PLN
 • Sektory I kat. – 380/ 410 PLN
 • Sektory II kat. – 340/ 370 PLN
 • Sektory III kat. – 280/ 310 PLN
Listen on Spreaker.