Korn ogłosił wyjątkowy koncert z okazji 30-lecia debiutanckiego albumu

i

Autor: mat. prasowe/Tim Saccenti

Wiadomości

Korn ogłosił wyjątkowy koncert z okazji 30-lecia debiutanckiego albumu. Pojawią się goście specjalni

Amerykańska formacja Korn hucznie będzie świętowała 30-lecie wydania debiutanckiego albumu. Grupa zapowiedziała właśnie wyjątkowy koncert z udziałem gości specjalnych.

Korn będzie świętował 30-lecie debiutu z pełną pompą

W tym roku minie 30 lat od premiery debiutanckiego albumu zespołu Korn. Z tej okazji, muzycy zespołu wyruszą w trasę koncertową, która obejmie m.in. Polskę (Jonathan Davis i spółka wystąpią 30 lipca w katowickim Spodku). 

Zespół ogłosił także wyjątkowy, stadionowy koncert w Los Angeles. Zaplanowano go na 5 października. 

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Refleksja nad trzydziestoma latami napełnia mnie ogromną wdzięcznością za naszą podróż, rozwój, jakiego doświadczyliśmy i niesamowitą więź, jaka łączy nas fanami. Z pokorą podchodzę do tego, że nasza muzyka tak bardzo poruszyła wiele istnień ludzkich na całym świecie. Od początków w małych klubach aż po stadiony, na których jesteśmy głównymi gwiazdami – była to niezapomniana przejażdżka, a wszystko to zawdzięczamy naszej niesamowitej, nieśmiertelnej i lojalnej społeczności. Naprawdę nie mogę się doczekać tej niesamowitej nocy, kiedy będziemy mogli razem świętować – zapowiada Jonathan Davis, wokalista zespołu. 

Wiadomo także, że oprócz Korna, na scenie pojawią się także goście specjalnie. Będą to: Evanescence, Gojira, Daron Malakian and Scars On Broadway, Spiritbox i Vended.

Formacja Korn powstała w 1993 roku, a pierwszy album wydała rok później. Najsłynniejsze utwory zespołu to m.in. "Blind", "Freak on a Leash", "Falling Away from Me", "Coming Undone" czy "Evolution". Zespół sprzedał ponad 40 milionów albumów na całym świecie, zdobył dwie nagrody oraz siedem nominacji do Grammy i odbył niezliczone trasy koncertowe.

Jonathan Davis, gitarzyści James "Munky" Shaffer i Brian "Head" Welch, basista Reginald "Fieldy" Arvizu i perkusista Ray Luzier nadal przekraczają granice rocka, alternatywy i metalu. W 2022 roku wydali swój czternasty studyjny album zatytułowany "Requiem".

Ciekawostki o albumie "Follow the Leader":