Koncerty, trasy i nagrania, których nie można przegapić! Pozdrowienia od podziemia

i

Autor: Pixabay/Unsplash

Koncerty, trasy i nagrania, których nie można przegapić! Pozdrowienia od podziemia

2023-02-09 15:08

Zostawmy gdzieś daleko koncerty za setki złotych na stadionach, zgrane do nieprzytomności w radiu przeboje. Ileż można w kółko słuchać „Sweet child of mine” oraz łudzić się, że nowa płyta Red Hot Chilli Peppers nas czymś zaskoczy? Bądźmy szczerzy wobec siebie i sprawdźmy co słychać u niezależnych – tam, gdzie w muzycznym tygle wciąż się gotuje.

Luty to wbrew pogodzie bardzo gorący miesiąc. Do naszej redakcji przychodzą wciąż kolejne wiadomości, gdzie muzycy chwalą się nowymi teledyskami, koncertami, nagraniami. Zacznijmy od teledysków.

Zaczynamy od znanego w metalowym światku cover-bandu Metallici o swojskiej nazwie Alcoholica. Właśnie promują swoje nowe wydawnictwo „F. E. A. R” i do sieci trafił teledysk do piosenki „I am”. W nagraniu wzięła udział wokalistka zespołu Moyra.

Bardzo ciekawą nowością jest propozycja od muzyków z kosmosu. No dobra, tak naprawdę to z Polski, ale muzykę grają kosmiczną. Ampacity dostarczyli nam przestrzenny i pełen brzmieniowych ciekawostek (polecam na dobrych słuchawkach) kawałek „Edisonade”. Warto!

Zwolnimy na chwilę tempo i zaproponujemy Wam coś bardziej nastrojowego. Artysta z Kluczborka, Marcin Antonowski pochwalił się niedawno nowym klipem do piosenki „Lullaby”. Jak w tytule, jest to spokojna i nastrojowa kołysanka, a czarno-biały stonowany teledysk dobrze ją ilustruje.

Jeśli brakuje Wam kawałków, od jakich kipiała scena w drugiej połowie lat 90-tych: rockowych, po polsku i po prostu fajnych, mamy coś dla Was. Lena Romul to artystka, która na scenie jest już od dawna, zdążyła pokazać się w szeregu programach TV, grać na wielu scenach. Do sieci trafił jej nowy singiel „Zabawa trwa”. Posłuchajcie!

Na koniec przeglądu nowych teledysków mamy coś wesołego i energetycznego. Mieszanka rocka, skrzypiec i całkiem zgrabnego solo na klawiszach – olsztyński zespół PIAH oraz ich kawałek „Cipiciąga”. Na lato będzie przebój jak znalazł. Niech już tylko nadejdzie.

To jeszcze dorzucamy do tego kilka koncertowych rekomendacji. Jeśli kochacie ekstremalne brzmienia i obrazoburcze widowiska podlane absurdalnym humorem – nie przegapcie „Grind&Roll On Tour!” To trasa koncertowa, która zawita do Oleśnicy i Opola by dewastować tamtejsze kluby. Zagrają: Analtonda, Anus Magulo, Delayed Ejaculation oraz Obora.

Natomiast 17,18 oraz 19 lutego to trzy okazje by zobaczyć w Polsce heavy metalowy zespół Crystal Viper. Brzmienia spod znaku Iron Maiden, Helloween oraz Judas Priest grupa będzie dostarczać kolejno w Warszawie, Gomunicach i Wrocławiu, a towarzyszyć im będzie Ironbound oraz Hellhaim.

Na sam koniec zaproszenie na naprawdę POTĘŻNĄ imprezę. W warszawskiej Progresji 17 lutego nastąpi finał trasy z okazji XX-lecia Illusion. Legendarna grupa gra razem z Black River oraz Flapjack. Zapowiada się prawdziwe gitarowe święto!

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK