Kirk Hammett

i

Autor: AKPA

Wiadomości

Kirk Hammett wskazał ulubiony utwór Queen. To nieoczywisty wybór

Kirk Hammett został ostatnio zapytany o swój ulubiony utwór zespołu Queen. Nie wskazał na żaden z najbardziej znanych przebojów grupy. Gitarzysta Metalliki postanowił zaskoczyć wszystkich wyborem.

Kirk Hammett opowiada o swoim ulubionym utworze Queen 

Formacja Queen przez te wszystkie lata swojej działalności stworzyła mnóstwo niezapomnianych utworów, które stały się wielkimi przebojami (w dobrym tego słowa znaczeniu). "Don't Stop Me Now", "Another One Bites The Dust", "The Show Must Go On", "Bohemian Rhapsody", "Under Pressure"... Moglibyśmy tak jeszcze długo i długo wymieniać. 

Każdy z nas ma także swoją ulubioną piosenkę tego zespołu. Ostatnio o to zapytany został Kirk Hammett, gitarzysta Metalliki. I wskazał on dość nieoczywisty numer. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Nie jest to jednak "Stone Cold Crazy" (z krążka "Sheer Heart Attack"), który Metallika swojego czasu wzięła na warsztat i nagrała własny cover. Gitarzysta postawił bowiem na album "The Game" i kompozycję "Dragon Attack". 

Uwielbiam tę piosenkę! Gitara Briana brzmi tu mocno, bardziej niż w innych utworach. To tak, jakby podszedł do swojej kabiny dźwiękowej i po prostu odkręcił ją na 11 – odpowiedział, w rozmowie z "Total Guitar", Hammett. 

Gitarzysta Metalliki, we wspomnianym wyżej wywiadzie, bardzo mocno chwalił zresztą Briana Maya. – Brian May jest bardzo wszechstronny. Podobnie jak David Gilmour. Ci goście potrafią grać wyjątkowo i pięknie. Umieją wzruszyć cię do łez swoimi solówkami. Mają także niezwykłe poczucie melodii. Potrafią "śpiewać" swoimi gitarami. Wykonują niesamowitą robotę. Trudno jest mi podać konkretny przykład, ponieważ wszystko, co zrobili, jest wspaniałe

Przypomnijmy więc sobie, jak brzmi "Dragon Attack":

10 najlepszych utworów z metalem w tytule: