King Gizzard & The Lizard Wizard ODWOŁUJĄ dzisiejszy występ na Pol’and’Rock! Co się stało?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Gwiazda odwołuje występ na Pol'and'rock!

King Gizzard & The Lizard Wizard ODWOŁUJĄ dzisiejszy występ na Pol’and’Rock! Co się stało?

2022-08-06 11:38

Dziś zakończy się tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival 2022. Za nami dwa dni niesamowitej atmosfery, wspaniałych koncertów i wartościowych spotkań w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Niestety, na sam koniec organizatorzy musieli zmierzyć się z niespodziewanymi komplikacjami. Swój występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata odwołała grupa King Gizzard & The Lizard Wizard. Co się stało?

Za nami dwa dni jednego z najpopularniejszych i najbardziej cenionych festiwali na polskiej mapie wydarzeń. Tegoroczna edycja Pol’and’Rock, odbywająca się pod hasłem “Wojnie NIE”, to prawdziwe święto pokoju, przyjaźni i tolerancji, pełne niesamowitych koncertów i wartościowych spotkań w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Za nami już koncerty takich artystów, artystek i grup jak Luxtorpeda, Jinjer, Kwiat Jabłoni, Dziwna Wiosna, Spięty, Nova Twins, Voo Voo, Wolf Alice, Organek, Kashell czy GWAR. Ostatniego dnia imprezy festiwalowicze będą mogli obejrzeć jeszcze występy m.in. Żurkowskiego, formacji Me and that Man i STAKE, House of Death czy Transgresji. Na scenie miała się też pojawić pochodząca z Australii rockowa grupa King Gizzard & The Lizard Wizard. Niestety, tym, którzy szczególnie czekali na zespół, nie będzie dane go zobaczyć.

Majka Jeżowska wspomina występ na Pol’and’Rock Festival i lekcje z Nergalem

King Gizzard & The Lizard Wizard ODWOŁUJĄ dzisiejszy występ na Pol’and’Rock! 

Dosłownie na kilka godzin przed występem formacji, w social mediach Pol’and’Rock pojawiło się ogłoszenie, informujące, że z przyczyn zdrowotnych – nasilenia poważnej choroby przewlekłej Stu, wokalisty zespołu, ten zdecydował się odwołać europejską część trasy koncertowej, w tym występ podczas ostatniego dnia Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Kto zagra za australijską grupę?

Niestety, organizatorzy poinformowali, że w tak krótkim czasie nie uda się im znaleźć zastępstwa, w związku z tym planowane jest wydłużenie występu grupy Skindred, która pojawiła się w line-upie całkiem niedawno w zamian za kapelę Limp Bizkit.

Śladami największego festiwalu w naszym kraju, czyli Przystanku Woodstock i Pol’and’rock Festivalu.

Posłuchaj podcastu "Muzyka za przewodnika".

Listen to "Śladami polskiego Przystanku Woodstock" on Spreaker.