Kiedy chcesz grać, a nie masz ekipy? Ci ludzie zbudowali sobie zespoły - automatyczne zespoły

i

Autor: YouTube / Vice

Kiedy chcesz grać, a nie masz ekipy? Ci ludzie zbudowali sobie zespoły - automatyczne zespoły

2023-01-09 13:52

Granie w zespole muzycznym może być wspaniałą przygodą, ale nie zawsze mamy do tego warunki. Czasami brakuje miejsca, kiedy indziej czasu, trudno jest skoordynować wszystkich by razem pojawić się w jednym miejscu i to jeszcze, żeby wszyscy tak samo się zaangażowali. Dlatego niektórzy wolą pokonać system technologią.

Trzeba przyznać, że ludzka inwencja jest naprawdę zaskakująca. Znamy wiele zespołów, które korzystały ze zmechanizowanych lub w pełni cyfrowych muzyków. Przykładem jest choćby The Sisters of Mercy, które z automatu perkusyjnego uczyniło fundament swojego stylu. Wiele gwiazd industrialu wykorzystywało mechaniczne instrumenty, z czego prawdziwymi ekspertami od dziwności pozostaje niedoścignione Einstürzende Neubauten.

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.

My jednak chcemy Wam pokazać ludzi, którzy poszli o krok dalej i stworzyli sami mechaniczne zespoły. Co więcej, „nauczyli” je grać znane utwory.

Compressorhead

To składający się wyłącznie z robotów skład i chyba nic bardziej metalowego już dzisiaj nie zobaczycie. Oto jak poradzili sobie z Nirvaną i ich największych przebojem: „Smells like Teen Spirit”

Automatica

To projekt, w który zaangażowano roboty pracujące „na etacie” w fabryce. Stworzył go nowozelandzki kompozytor Nigel John Stanford.

Z Machines

Japońska grupa złożona z robotów, która dodatkowo zaprogramowana jest tak by reagować zgodnie z nastrojem publiczności.

Z Machines nagrywali także z brytyjskim twórcą muzyki elektronicznej i instrumentalnej o pseudonimie Squarepusher.

7MluikyEQF4

One Love Machine

Zespół, który powstał na wysypisku. Stworzył go Kolja Kugler: artysta, który wyspecjalizował się w budowaniu robotów z tego, co odnajdzie. Dzięki temu stworzył prawdziwie cyberpunkową grupę.

Jay “J-Bot” Vance

To historia człowieka, którego wkurzali ludzie: nie uczyli się, nie przychodzili na próby, generalnie nie można było na nich liczyć. Zbudował sobie zatem zespół sam.