Kerry King

i

Autor: Amy Harris/Invision/East News

Wiadomości

Kerry King wskazał utwory, które chciałby scoverować na koncertach. Na liście jest m.in. Metallica

Kerry King na koncertach swojego nowego muzycznego projektu, rzecz jasna, wykonuje utwory z repertuaru Slayera. Ale gitarzysta nie chce się ograniczać i planuje coverowanie kompozycji innych znanych zespołów. Na jego liście znalazła się chociażby Metallica.

Kerry King chce dorzucić kolejne covery na swoich koncertach

Nie tak dawno, bo w połowie maja tego roku, na rynku ukazał się debiutancki album projektu, na którego czele stoi Kerry King, gitarzysta Slayera. 7 maja rozpoczęła się natomiast trasa koncertowa promująca krążek "From Hell I Rise". W jej ramach King, wraz ze swoją ekipą, dotrze także do Polski i wystąpi w ramach tegorocznego Mystic Festivalu w Gdańsku (8 czerwca na scenie głównej). 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

Jeśli chodzi o setlistę, to na koncertach, oprócz utworów ze wspomnianego krążka, muzycy grają także utwory z bogatej dyskografii Slayera. King, w jednym z ostatnich wywiadów, dodał także, że ma plany dotyczące wykonywania na scenie również coverów innych popularnych zespołów rockowych czy metalowych w niedalekiej przyszłości. 

Covery są w planach. Moja koncepcja jest taka, że ​​chcę dorzucać covery do każdego koncertu, gdy już się do tego przyzwyczaimy. Chcę grać rzeczy, których ludzie już nie zobaczą ani nie usłyszą, jak np. "Ace Of Spades". Motörhead już nigdy nie zagra. Myślę, że to fajna sprawa. Albo piosenki, których zespoły już nie grają, jak "Killers" Iron Maiden. Nie sądzę, żeby Metallica kiedykolwiek zagrała "Damage, Inc.". Chcę robić rzeczy, które nie tylko mnie sprawią radość, ale również fanom. Nasze koncerty będą jedynym miejscem, w którym będą mogli to zobaczyć – powiedział King w rozmowie z "American Musical Supply", która została przeprowadzona w trakcie festiwalu Welcome To Rockville.  

Przypomnijmy, że w składzie projektu Kerry'ego Kinga znajdują się także: wokalista Mark Osegueda (Death Angel), gitarzysta Phil Demmel (ex-Machine Head), basista Kyle Sanders (Hellyeah) i perkusista Paul Bostaph (Slayer).

Rockowa Praga. Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech: