Kazik w końcu skomentował słowa lidera Bayer Full. Jak całą sytuację postrzega lider Kultu

i

Autor: FOTO: Dominik Pajewski

Kazik w końcu skomentował słowa lidera Bayer Full. Jak całą sytuację postrzega lider Kultu

2021-07-06 8:57

Wypowiedź lidera Bayer Full odbiła się bardzo szerokim echem w kraju i była mocno komentowana. Do słów Świerzyńskiego nie odnosił się jednak Kazik, który dopiero teraz zabrał głos i powiedział, co myśli o słowach wokalisty disco-polo.

Słowa Sławomira Świerzyńskiego odbiły się w Polsce szerokim echem, będąc mocno komentowane przez praktycznie wszystkie media. Przypomnijmy, że lider Bayer Full wypowiedział się na temat wsparcia dla artystów i słów, że niektórzy muzycy nie potrzebują tego typu dofinansowania. Wśród muzyków, którzy otwarcie rezygnowali z tego typu opcji, był między innymi Kazik. Jak powiedział Świerzyński:

My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że „nie chcemy waszych pieniędzy”… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? Głupszej wypowiedzi nie słyszałem. A kto by chciał ich płytę kupić?

Po wielu miesiącach od tej wypowiedzi, Kazik zareagował na słowa wokalisty disco-polo. Jak to wszystko postrzega lider Kultu?

Co tam w środku gra? - Kult

Kazik skomentował słowa lidera Bayer Full: Jeśli nie ma się o czymś pojęcia, lepiej o tym nie mówić

W wywiadzie dla 'Teraz Rocka' przeprowadzonym przez Jordana Babulę, Kazik odniósł się do słów Sławomira Świerzyńskiego:

Ja zgłosiłem votum seperatum z racji swoich gospodarczo liberalnych poglądów, trochę populizmu też w tym było, że są grupy, które bardziej potrzebują wspomożenia. Ale jednocześnie wyraźnie powiedziałem, że jeżeli ktoś uważa, że taka pomoc mu się należy, to niech bierze, jak dają. A na koniec pomyślałem, że może spróbować upiec pieczeń przy tym ogniu, pisząc, że jak chcecie pomóc, to kupujcie płytę. Odzew był kolosalny, ja się nie spodziewałem, że coś takiego może być. A wywiadu ze Świerzyńskim to w ogóle nie widziałem, dopiero potem na jakiejś powtórce, za to dowiedziałem się, że on tylko kropkę nad „i” postawił – jeszcze większą sprzedaż nam zapewnił! (…)

Wiadomo, że na koncerty disco polo w małych miejscowościach przychodzą tłumy – może być po dwadzieścia, trzydzieści tysięcy ludzi. Pewnie dlatego on, usłyszawszy o Kulcie, wyśmiał temat. Tyle że tak jak ja nie wiem prawie nic o Sławku Świerzyńskim, tak, podejrzewam, on nie wie nic o mnie, bo my i disco polo to dwa osobne byty, dwa zupełnie odrębne światy nie przenikające się nijak. A jeśli nie ma się o czymś pojęcia, to lepiej o tym nie mówić.

W maju 2021, zespół Kult wydał krążek 'Ostatnia płyta', który został ciepło przyjęty przez fanów i krytykę.

Sonda
Wybierasz się na koncert Kult w 2021 roku?