Kazik Na Żywo powraca! Zobaczcie unikatowe, nigdy nie publikowane nagranie zespołu

i

Autor: Matriały prasowe

Kazik Na Żywo powraca! Zobaczcie unikatowe, nigdy nie publikowane nagranie zespołu

2022-03-11 15:54

Album "Występ" Kaenżetu, wydany po raz pierwszy w roku 2002, trafił do sprzedaży w piątek 4 marca i będzie dostępny tylko przez dwa tygodnie, do 18 marca, w wersji winylowej. Wytwórnia SP Records przedstawia przy okazji nigdy nie publikowany fragment koncertu formacji - zapis, który stanowił podstawę płyty "Występ". Ekskluzywny dostęp do większości materiału trafi do każdego nabywcy winyla. Takich koncertów już nie ma!

"Występ" to koncert z warszawskiego klubu Stodoła z dnia 16 grudnia 2001 roku. Podczas gigu powstała wideorejestracja - za kamerą stanęli m. in. Bartek Walaszek, dziś bardzo znany twórca animacji, wówczas założyciel Zespołu Filmowego Skurcz, a także Krzysztof "Dr Yry" Radzimski i Sławek Pietrzak, właściciel wytwórni SP Records.

Materiał miał ukazać się w formie DVD, ale w 2002 roku ten pomysł zarzucono. Teraz, po 20 latach, SP Records przedstawia fragment tego właśnie zapisu. "Legenda ludowa" ukazuje potęgę sceniczną Kaenżetu, czyli Kazika Na Żywo, jednej z najlepszych polskich kapel koncertowych. Takiej energii, takiej mocy i tak fantastycznej reakcji fanów próżno już szukać na współczesnych koncertach.

Większe fragmenty wideo "Występu" - na który złożyły się największe hity Kazika i KNŻ z lat 1991-2001 - udostępnione zostaną jako bonus każdemu, kto zamówi w preorderze winyl "Występ".

Co tam w środku gra? - Kult

Występ", który ukaże się jako potrójny album - w najwyższej jakości tłoczenia 180g i z nowym, analogowym masteringiem. Wydawnictwo dostępne będzie w limitowanym, ręcznie numerowanym nakładzie w dwóch kolorach: pomarańczowym i czarnym. Po raz kolejny wysokość nakładu ustalą sami kupujący - płyta będzie sprzedawana tylko przez określony czas, tj. od 4 do 18 marca. Po tym terminie nie będzie możliwości zakupu albumu. Dostępne będą również koszulki i bluzy inspirowane okładką płyty, a także kasety magnetofonowe.

Z okazji preorderu wytwórnia SP Records zaprasza fanów, którzy towarzyszyli Kazikowi Na Żywo przez niemal 20 lat działalności. do specjalnej akcji. Apelują: pomóżcie nam zapełnić archiwum KNŻ! Szukamy zdjęć z koncertów, spotkań z zespołem, każdej fotki dokumentującej związek fanów z zespołem. Wystarczą nam skany lub wyraźne "zdjęcia zdjęć". Fotografie trafią do wnętrza poligrafii winyla "Występ" - to szansa, by przejść do historii polskiej fonografii.Drodzy fani, zaglądajcie do swoich archiwów, przejrzyjcie rodzinne albumy! SP Records czeka na Wasze fotki ze wszystkich lat działalności Kazika Na Żywo! Zdjęcia można przesyłać do 18 marca na adres [email protected].

Sonda
Kolekcjonujesz winyle?