Katarzyna Nosowska wydała nowy album! Sprawdź, jak brzmi “Degrengolada”

i

Autor: Screen z YouTube/KayaxTV Nowy album Nosowskiej już dostępny!

Katarzyna Nosowska wydała nowy album! Sprawdź, jak brzmi “Degrengolada”

2023-05-19 12:28

Raptem miesiąc temu Katarzyna Nosowska zapowiedziała premierę swojego najnowszego, solowego albumu studyjnego. Artystka powraca na muzyczny rynek z płytą, zatytułowaną "Degrengolada", którą promuje wyjątkowym, muzyczno-wizualnym tryptykiem. Jak przedstawia się jego najnowsza odsłona, czyli "Pełna Degrengolada? Jak brzmi cały album? Sprawdź!

Katarzyna Nosowska to zdecydowanie jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych artystek na polskiej scenie muzycznej. Dała się poznać jako osoba, która nie tylko umiejętnie łączy odmienne gatunku muzyczne, ale swobodnie porusza się także między różnymi dziedzinami sztuki. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale też nagradzana pisarka, performerka. W połowie kwietnia Nosowska zapowiedziała swój najnowszy, ósmy już album studyjny. Projekt zatytułowany Degrengolada został pomyślany jako swoisty projekt muzyczny-wizualny, który promowany jest tryptykiem, na który złożyły się utwory Przytomna (kolor czerwony), Runo (kolor zielony) i najnowszy Piękna Degrengolada (kolor żółty).

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

'Piękna Degrengolada"

Album miał swoją premierę w piątek 19 maja, tego dnia także światło dzienne ujrzał także katastroficzny teledysk do trzeciego singla. W kinematografii żółty sygnalizuje sprzeczne emocje - mądrość, wiedzę, ale także chorobę, niepewność, obsesję, oszustwo… Z kolei psychologia koloru mówi się, że żółty najmocniej skupia uwagę, ludzkie oko zauważa tę barwę jako pierwszą. Dlatego często żółty stosowany jest w znakach ostrzegawczych. Czy Nosowska w wiodącym singlu z nowej płyty chce nasz przed czymś ostrzec? Sprawdź klip do Pięknej Degrengolady poniżej!

Nowy album Nosowskiej

Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia - za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach od „BASTY” wraca z albumem „DEGRENGOLADA”. Artystka znowu na przekór trendom - nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy. To są piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

Album ponownie powstał we współpracy z producentem Michałem FOXEM Królem. W nagraniach udział wzięli Michał MALINA Maliński i Michał BUNIO Skrok. Na płycie pojawiał się rapujący Miki Krajewski oraz goście - Natalia Szroeder i Jakub Józef Orliński.

Okładka albumu "DEGRENGOLADA" z fotografią Piotra Porębskiego zaprojektowana została przez Macio Morettiego.

„DEGRENGOLADA” w założeniu mogłaby stanowić inspirację do podjęcia (niemałego, lecz wybitnie korzystnego) indywidualnego wysiłku, by zejść do fundamentu istnienia i metodycznie sprawdzić każdą z wielu warstw, które ponoć składają się na nasz obraz. Po to, by zostawić jedynie prawdę oraz esencję, które (wiem to na pewno) dowodzą naszej niezwykłości. Właściwie to, co chciałabym przekazać słuchaczowi zawiera się w jednym zdaniu: Jesteś gigantem, nie pochylaj głowy, nie dawaj się prowadzić, czuj, żyj i obudź się do prawdy. Już czas. - mówi o nowym materiale Nosowska.