Katarzyna Nosowska i Mikołaj Krajewski startują ze wspólnym podcastem! To nie jedyny nowy projekt artystki - czas na płytę-duet ze znanym muzykiem?

i

Autor: Screen z YouTube/Bliskoznaczni Nowości od Katarzyny Nosowskiej (Hey)

muzyka i podcasty!

Katarzyna Nosowska i Mikołaj Krajewski startują ze wspólnym podcastem! Wiadomo, kiedy pierwszy odcinek! To nie jedyny nowy projekt artystki?

2024-04-05 11:30

Mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich fanów i fanek Katarzyny Nosowskiej i podcastów! Artystka i jej syn, Mikołaj Krajewski, postanowili połączyć siły we wspólnym tego typu formacie! O czym będą rozmawiać we wspólnym projekcie "Bliskoznaczni"? W okresie świąt Wielkanocnych w social mediach legendy polskiej sceny muzycznej pojawiła się też fotografia, której opis zdaje się być zapowiedzią szczególnej płyty!

Katarzyna Nosowska nie zwalnia tempa! Po wydaniu w ubiegłym roku świetnie przyjętej płyty Degrengolada, opublikowaniu kolejnej książki, zatytułowanej Nie mylić z miłością, szczególnymi występami z zespołem Hey z okazji 30-lecia albumu Fire i bycia częścią dużych muzycznych wydarzeń: Męskie Granie (projekt "Męskie Granie Przestawia" z Błażejem Królem i Michałem "Foxem" Królem) oraz BEKSIŃSKI.LIVE i wyruszeniu w solową trasę koncertową, legenda polskiej sceny muzycznej postanowiła współtworzyć coś, o co, jak mówią fani, "nikt nie pytał, a każdy potrzebował"!

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Nosowska i Krajewski, czyli podcast "Bliskoznaczni"!

W sobotę 30 marca na profilach w social mediach Nosowskiej i Mikołaja Krajewskiego, czyli syna artystki, pojawiła się zapowiedź ich wspólnego, niezwykle wyjątkowego projektu. Mowa o podcaście tej dwójki! Został on nazwany "Bliskoznaczni" i ma być czymś w rodzaju przestrzeni dla każdego, kto szuka zrozumienia, a także dla samych prowadzących, gdzie będą mogli oni z szerszym gronem odbiorców dzielić się swoimi rozmowami, przemyśleniami na przeróżne tematy. Podcast ma się ukazywać co miesiąc i mają się w nim pojawiać goście.

Nosowska i Krajewski byli gośćmi w jednym z nowych odcinków podcastu Żurnalisty, w którym opowiedzieli nieco więcej nie tylko o swojej relacji, ale także właśnie o nadchodzącym projekcie. W tym na pewno poruszony ma zostać temat problemów z używkami, jakie jakiś czas temu miał Mikołaj, prowadzący chcieliby także, by jednym z gości był Paweł Krawczyk - mąż artystki i ojczym jej syna. Nosowska dodała, że bardzo chciałaby, aby w "Bliskoznacznych" pojawiła się jej mama! W rozmowie z podcasterem wokalistka i jej syn przyznali, że ten służył im fachową pomocą i doświadczeniem, jako prowadzący niezwykle popularnego podcastu. Pierwszy odcinek podcastu Nosowskiej i Krajewskiego zadebiutuje już w sobotę 6 kwietnia o godzinie 16:00, a prowadzący będą w nim odpowiadać na zbierane w ostatnim czasie pytania od fanów. Ten opublikowany zostanie na oficjalnym kanale "Bliskoznacznych" w serwisie YouTube, a najważniejsze informacje pojawiać się będą w oficjalnych socialach projektu.

Katarzyna Nosowska pracuje nad nowym albumem z Błażejem Królem?!

To nie jedyna ciekawa informacja, która pojawiła się w ostatnich dniach w kanałach artystki. W niedzielę wielkanocną zdjęcie z nią opublikował Błażej Król. Muzyk w opisie dał do zrozumienia, że on i Katarzyna Nosowska pracują nad wspólnym albumem! Przypominamy, że duet ten działał ze sobą nie tylko w ramach projektu "Męskie Granie Przestawia", ale także w ramach utworu Neodym, który zapowiadał wydanie Degrengolady na winylu. O nagrywaniu z Królem artystka już wtedy mówiła tak:

Z Błażejem to można konie kraść. Gdyby z jakiegoś powodu odrzucił moją propozycję, „Neodym” nagrałabym sama. Razem jest jednak zdecydowanie lepiej. Piosenka jest inspirowana jednym z rozdziałów nowej książki. Dla mnie opowiada o tym, że zawsze mamy wybór - zjeść lub powstrzymać się. Być bezwolnym lub świadomie wziąć odpowiedzialność za działanie, lub jego brak. Z ciekawostek - czerwieniliśmy się podczas nagrywania… NOSOWSKA o współpracy z Błażejem Królem.

Poniżej sprawdź ciekawostki o albumie "Fire"!