Katarzyna Nosowska i Mikołaj Krajewski startują ze wspólnym podcastem! To nie jedyny nowy projekt artystki - czas na płytę-duet ze znanym muzykiem?

i

Autor: Screen z YouTube/Bliskoznaczni Nowości od Katarzyny Nosowskiej (Hey)

muzyka i podcasty!

Katarzyna Nosowska i Mikołaj Krajewski prezentują wspólny podcast! Pierwszy odcinek już jest! To nie jedyny nowy projekt artystki!

2024-04-22 13:58

Mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich fanów i fanek Katarzyny Nosowskiej i podcastów! Artystka i jej syn, Mikołaj Krajewski, postanowili połączyć siły we wspólnym tego typu formacie! O czym będą rozmawiać we wspólnym projekcie "Bliskoznaczni"? W okresie świąt Wielkanocnych w social mediach legendy polskiej sceny muzycznej pojawiła się też fotografia, której opis zdaje się być zapowiedzią szczególnej płyty! Wygląda na to, że ta jest już gotowa!

Katarzyna Nosowska nie zwalnia tempa! Po wydaniu w ubiegłym roku świetnie przyjętej płyty Degrengolada, opublikowaniu kolejnej książki, zatytułowanej Nie mylić z miłością, szczególnymi występami z zespołem Hey z okazji 30-lecia albumu Fire i bycia częścią dużych muzycznych wydarzeń: Męskie Granie (projekt "Męskie Granie Przestawia" z Błażejem Królem i Michałem "Foxem" Królem) oraz BEKSIŃSKI.LIVE i wyruszeniu w solową trasę koncertową, legenda polskiej sceny muzycznej postanowiła współtworzyć coś, o co, jak mówią fani, "nikt nie pytał, a każdy potrzebował"!

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Nosowska i Krajewski, czyli podcast "Bliskoznaczni"!

W sobotę 30 marca na profilach w social mediach Nosowskiej i Mikołaja Krajewskiego, czyli syna artystki, pojawiła się zapowiedź ich wspólnego, niezwykle wyjątkowego projektu. Mowa o podcaście tej dwójki! Został on nazwany "Bliskoznaczni" i ma być czymś w rodzaju przestrzeni dla każdego, kto szuka zrozumienia, a także dla samych prowadzących, gdzie będą mogli oni z szerszym gronem odbiorców dzielić się swoimi rozmowami, przemyśleniami na przeróżne tematy. Podcast ma się ukazywać co miesiąc i mają się w nim pojawiać goście.

Nosowska i Krajewski byli gośćmi w jednym z nowych odcinków podcastu Żurnalisty, w którym opowiedzieli nieco więcej nie tylko o swojej relacji, ale także właśnie o nadchodzącym projekcie. W tym na pewno poruszony ma zostać temat problemów z używkami, jakie jakiś czas temu miał Mikołaj, prowadzący chcieliby także, by jednym z gości był Paweł Krawczyk - mąż artystki i ojczym jej syna. Nosowska dodała, że bardzo chciałaby, aby w "Bliskoznacznych" pojawiła się jej mama! W rozmowie z podcasterem wokalistka i jej syn przyznali, że ten służył im fachową pomocą i doświadczeniem, jako prowadzący niezwykle popularnego podcastu. Pierwszy odcinek podcastu Nosowskiej i Krajewskiego zadebiutował już w niedzielę 21 kwietnia, a prowadzący pytają się w nim "Bić się, uciekać czy zastygnąć?". Ten opublikowany został na oficjalnym kanale "Bliskoznacznych" w serwisie YouTube, a najważniejsze informacje na temat kolejnych epizodów pojawiać się będą w oficjalnych socialach projektu.

Katarzyna Nosowska pracuje nad nowym albumem z Błażejem Królem?!

To nie jedyna ciekawa informacja, która pojawiła się w ostatnim czasie w kanałach artystki. W niedzielę wielkanocną zdjęcie z nią opublikował Błażej Król. Muzyk w opisie dał do zrozumienia, że on i Katarzyna Nosowska pracują nad wspólnym albumem! Przypominamy, że duet ten działał ze sobą nie tylko w ramach projektu "Męskie Granie Przestawia", ale także w ramach utworu Neodym, który zapowiadał wydanie Degrengolady na winylu. Wygląda na to, że wydawnictwo jest już gotowe, a artystka ma za sobą jego odsłuch, co dała do zrozumienia w swoich social mediach. O nagrywaniu z Królem artystka już wcześniej mówiła tak:

Z Błażejem to można konie kraść. Gdyby z jakiegoś powodu odrzucił moją propozycję, „Neodym” nagrałabym sama. Razem jest jednak zdecydowanie lepiej. Piosenka jest inspirowana jednym z rozdziałów nowej książki. Dla mnie opowiada o tym, że zawsze mamy wybór - zjeść lub powstrzymać się. Być bezwolnym lub świadomie wziąć odpowiedzialność za działanie, lub jego brak. Z ciekawostek - czerwieniliśmy się podczas nagrywania… NOSOWSKA o współpracy z Błażejem Królem.

Poniżej sprawdź ciekawostki o albumie "Fire"!