KAST.

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty 2024

KAST. zwycięzcami konkursu dla polskich zespołów - Zagraj na Colours of Ostrava 2024!

2024-05-17 10:11

Za nami konkurs dla polskich zespołów - Zagraj na Colours of Ostrava 2024. Organizatorzy dziękują za zainteresowanie i aktywność, otrzymali mnóstwo zgłoszeń, dzięki czemu udało się wybrać zespół, wystąpi w tym roku w Ostrawie!

Organizatorzy Colours of Ostrava przewidzieli w tym roku wyjątkową szansę dla artystów z Polski - konkurs, w którym udział wziąć mógł każdy, kto marzy o występie na profesjonalnej festiwalowej scenie przy szerokiej publiczności. Główną nagrodą oprócz występu na profesjonalnie wyposażonej scenie REC Stage było honorarium w wysokości 500 EURO oraz wstęp na festiwal dla całego zespołu wraz z noclegami i posiłkami. Zainteresowanie konkursem było spore, a do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych ponad 70 artystów.

Głosami Internautów głosami do finału przeszli: Patrycja Neodym i zespoły: KAST., VHS i Zachody.

Zwycięzca mógł być tylko jeden, a finałowa decyzja kogo zaprosić do Ostrawy należała do naszego zacnego jury w składzie: Paulina Bisztyga, Marta Gruszecka, Jarek Szubrycht i Hirek Wrona.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Główną nagrodę, w tym występ podczas tegorocznej edycji zdobył zespół KAST.

Zespół powstał w 2016 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Ich brzmienie formowało się pod wpływami takich wykonawców jak Kim Nowak, Voo Voo, Black Sabbath czy Pearl Jam, a swoją twórczość określają jako specyficzną mieszankę stonerowej energii połączonej z klasycznym bluesem. W 2019 roku ukazał się ich debiutancki album "Milion Pomysłów Na Siebie”, a z początkiem maja premierę miał ich nowy singiel "Boże ciało".

Oto nasz wybór największych przebojów Lenny'ego Kravitza: