Josh Homme chce powrotu Them Crooked Vultures? “Dave wie o tym”

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Josh Homme o ewentualnym powrocie Them Crooked Vultures

wypowiedzi muzyków

Josh Homme chce powrotu Them Crooked Vultures? “Dave o tym wie”

2024-05-16 8:41

Josh Homme i Dave Grohl mieli okazję ze sobą współpracować nie tylko przy okazji Queens of the Stone Age. Panowie powołali w 2009 roku do życia szczególny projekt, którego częścią został także dawny basista Led Zeppelin, John Paul Jones. Supergurpa Them Crooked Vultures wydała jeden album i póki co znajduje się w zawieszeniu - jaka jest szansa na powrót?

Josh Homme dał się poznać przede wszystkim jako założyciel, lider i frontman Queens of the Stone Age, Dave Grohl za to po zakończeniu działalności przez Nirvanę powołał do życia formację Foo Fighters, na czele której stoi do dziś. Panowie przez te wszystkie lata mieli okazję wielokrotnie razem pracować, chociażby wtedy, gdy Dave przez jakiś czas był perkusistą w Queensach. Panowie poszli jednak o krok dalej i w 2009 roku założyli razem grupę Them Crooked Vultures, której skład dopełnił jeden z najważniejszych basistów wszech czasów, John Paul Jones. Formacja szybko zaczęła koncertować, a w listopadzie 2009 roku ukazał się jej debiutancki - i póki co jedyny - album studyjny, zatytułowany po prostu eponimem. Płyta osiągnęła duży sukces krytyczny i komercyjny, a promujący ją utwór New Fang otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. Już w 2010 roku zespół zawiesił działalność na czas nieokreślony, by powrócić jednorazowo w ramach występu na tribute koncercie dla Taylora Hawkinsa w 2022 roku.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Co dalej z Them Crooked Vultures?

Nic więc dziwnego, że po tamtym pokazie pojawiły się pytania o szansę na powrót grupy tak na scenę, jak i do studia nagraniowego. Na kwestię tę odpowiedział ostatnio Josh Homme.

Muzyk w serii pytań i odpowiedzi z fanami za pośrednictwem Reddit zapytany o to, czy chciałby powrotu Them Crooked Vultures odpowiedział, że bardzo, jednak ostateczna decyzja nie należy do niego. Ostateczne zdanie w tej sprawie należy do Grohla, który obecnie zajęty jest koncertowaniem z Foo Fighters (formacja pojawi się na tegorocznym Open'er Festival!). Josh zaznaczył, że Dave bardzo dobrze wie, że jest on gotowy na powrót wspólnego projektu, dodał jednak, że szansa na to jest naprawdę niewielka.

W pewnym sensie składanie Vultures w całość nie jest moim zadaniem, to zadanie Dave’a . Moją pracą jest taniec, pisanie tekstów i próba pisania muzyki. Naprawdę tego chcę – Dave o tym wie. Naprawdę chcę, żeby Vultures zjednoczyli się i rozegrali jeszcze jedną rundę. Czy jest jakaś szansa? Tak, ale podoba mi się to, że to nie zależy ode mnie. Czy jest duża szansa? NIE - odpowiedział Homme fanowi.

Sprawdź, jakie ciekawostki skrywa album "Songs for The Deaf":