Josh Freese, Taylor Hawkins

i

Autor: MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News, Rex Features/East News

Wiadomości

Josh Freese (Foo Fighters) oddał hołd Taylorowi Hawkinsowi we wzruszającym wpisie na Instagramie

Josh Freese, który rok temu został oficjalnie ogłoszony nowym perkusistą Foo Fighters, wraca do tego momentu w swoim ostatnim wpisie na Instagramie. Wspomina w nim także Taylora Hawkinsa.

Josh Freese o Tayloru Hawkinsie: "Tęsknie za nim"

W marcu 2022 roku odszedł, zaledwie w wieku 50 lat, Taylor Hawkins, perkusista zespołu Foo Fighters. Nieco ponad rok później muzycy poinformowali oficjalnie, że nowym perkusistą w składzie został Josh Freese, który w przeszłości grał m.in. z A Perfect Circle, Nine Inch Nails czy Guns N' Roses. Zespół ogłosił tę informację w dość niecodzienny sposób. 

W maju ubiegłego roku, na trzy dni przed rozpoczęciem światowej trasy koncertowej, muzycy przygotowali specjalne wydarzenie, a mianowicie transmisję koncertu w sieci. Początkowo panowie nieco bawili się z fanami i przedłużali przekazanie tego kluczowego komunikatu.

Przypomnijmy, że najpierw do słynnego Studio 606, w którym przebywali członkowie FF, wszedł Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, chwilę po nim pojawił się Tommy Lee z Motley Crue, a później Danny Carey z grupy Tool. Po chwili jednak w kamerze pojawił się Freese, który zwrócił się do pozostałych muzyków w następujący sposób: "Chłopaki, nie wiem, może byśmy już zagrali piosenkę, albo dwie?". Wtedy stało się jasne, że to właśnie on został następcą Hawkinsa. 

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Od tamtej transmisji minęło już dwanaście miesięcy. Z tej okazji, w mediach społecznościowych, post udostępnił Freese. 

Rok temu wyemitowano ten film i musiałem wówczas przestać milczeć na temat tego, co w tamtym czasie nazywano "najgorzej strzeżoną tajemnicą w branży muzycznej" (choć uważam, że wykonaliśmy całkiem dobrą robotę). Foo Fighters wydało godzinny odcinek specjalny, w którym gramy kilka piosenek na próbach. Uwielbiam sposób, w jaki to wszystko wyszło i jestem z tego dumny. Zażartowałem, że tak naprawdę potrzebowaliśmy tylko "All My Life", a potem ruszyliśmy dalej (bo to jest cholernie dobre). Biorąc to wszystko pod uwagę, nadal tęsknię za Taylorem, podobnie jak zespół, jego rodzina, przyjaciele i reszta świata. Nadal staramy się jak najlepiej robić to, co kochamy, czyli grać muzykę, oddając cześć Taylorowi i pozostając pozytywnie nastawieni – napisał perkusista Foo Fighters. 

Foo Fighters ponownie w Polsce

Foo Fighters, z Joshem Freesem za perkusją, zobaczymy w tym roku w Polsce. Grupa będzie jedną z głównych gwiazd tegorocznej odsłony Open'era, która odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2024 na gdyńskim lotnisku Kossakowo. Muzycy FF zagrają pierwszego dnia na głównej scenie festiwalu. 

Apple Music wybrał najlepsze albumy wszech czasów: