Jon Dette (ex Slayer) coveruje Metallikę! To część wyjątkowej serii!

i

Autor: Screen z YouTube/Jon Dette Były perkusista Slayera w coverze Metalliki

Jon Dette (ex Slayer) coveruje Metallikę! To część wyjątkowej serii!

2023-01-02 15:50

Jon Dette to były perkusista legendarnego zespołu Slayer, którego członkiem był w latach 1996-1997. Obecnie muzyk zajmuje się projektami solowymi, często współpracuje także z innymi grupami. Dette prowadzi swój własny kanał w serwisie YouTube, na którym to udostępnia własne wersje klasycznych metalowych kawałków, w tym tych z dyskografii Metalliki. To część wyjątkowej serii!

Jon Dette urodził się 17 kwietnia 1970 roku w San Diego w Kalifornii, a już w wieku 14 lat zaczął grać na perkusji. Ze względu na fakt, że jego rodzice byli rozwiedzeni, na urodziny dostał aż dwa zestawy perkusyjne, które połączył w zestaw kontrabasowy. Wtedy także dostał płytę Fistful of Metal, grupy Anthrax. To właśnie to doprowadziło go do odkrycia innych zespołów thrash metalowych, jak Metallica i Slayer. W 1990 roku Jon dołączył do zespołu Apocalypse, a w 1993 roku został członkiem Evildead. W 1994 roku za to wyruszył w trasę z zespołem Testament - to właśnie on pojawił się na wydanym w 1995 roku albumie live Live at the Fillmore. Już rok później Dette wziął udział w przesłuchaniach na perkusistę Slayera, które wygrał. Jon został wyrzucony ze składu już po roku ze względu na konflikt z innymi członkami zespołu. W kolejnych latach perkusista zajmował się solowymi projektami, współpracował także z takimi zespołami jak Animetal USA, Anthrax, w 2022 roku zaś koncertował z Volbeat, zastępując Jona Larsena.

Jon Dette (ex Slayer) coveruje Metallikę! To część wyjątkowej serii!

Jon Dette prowadzi własny kanał w serwisie YouTube, w ramach którego prowadzi serię, na którą składają się jego wersje numerów zespołów, które zalicza się do tzw. "Wielkiej czwórki thrash metalu", czyli Metalliki, Slayera, Megadeth i Anthrax. Najnowszy film to cover numeru Damage, Inc., który pochodzi z wydanego w 1986 roku albumu Master of Puppets Metalliki. Swoim wyborem Jon chciał oddać hołd zmarłemu podczas promocji tej płyty basiście Cliffowi Burtonowi. Perkusista zdradził, że miał szczęście być na koncercie zespołu jeszcze za czasów, gdy Burton był częścią składu. Zobacz nagranie poniżej!

Co tam w środku gra - Metallica

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?