Joe Lynn Turner MIAŻDŻY członków Kiss za korzystanie z playbacku: To niszczenie własnego dziedzictwa

i

Autor: Materiały prasowe Kiss krytykowani za korzystanie z playbacku

Joe Lynn Turner MIAŻDŻY członków Kiss za korzystanie z playbacku: "To niszczenie własnego dziedzictwa"

2022-11-18 15:17

Kiss już od jakiegoś czasu mierzy się z dość ostrą krytyką za korzystanie z podkładów muzycznych i nagranych wcześniej wokali. Tym razem o krok dalej poszedł Joe Lynn Turner, wokalista znany z takich zespołów jak Deep Purple czy Rainbow. Muzyk dosłownie nie miał litości dla członków legendarnej grupy.

Zespół Kiss jest obecnie w trakcie swojej, zapowiadanej jako, ostatniej trasy koncertowej. Seria występów w ramach End of the Road World Tour oficjalnie ma się zakończyć w 2023 roku - wiadomo, że w okresie letnim grupa ma zagrać jeszcze kilka koncertów w Europie. Całkiem niedawno Gene Simmons powiedział, że członkowie Kiss już wiedzą gdzie i kiedy dokładnie zagrają swój ostatni w karierze koncert, zaznaczył jednak, że jest o wiele za wcześnie, by to ogłaszać. Grupa jest obecna na światowym rynku muzycznym od  pięćdziesięciu lat, a biorący udział w koncertach fani wprost mówią o tym, że wokalnie muzycy nie są już w takiej samej formie, jak dawniej i wyraźnie da się wyłapać, że korzystają z podkładów muzycznych i wcześniej nagranych wokali. To właśnie za to na zespół posypał się grad krytyki.

Joe Lynn Turner MIAŻDŻY członków Kiss za korzystanie z playbacku: "To niszczenie własnego dziedzictwa"

O krok dalej poszedł Joe Lynn Turner. Wokalista, znany z takich zespołów jak Deep Purple czy Rainbow zareagował bardzo ostro, na korzystanie przez muzyków z narzędzi typu playback. Muzyk zaznacza, że jest to coś, czego on nie jest w stanie zaakceptować i czego nie rozumie. Turner jest zdania, że muzyka reklamowana jako "muzyka na żywo" naprawdę powinna taką być, zaś korzystanie z podkładów nazwał oszustwem, czymś w rodzaju pantomimy. Joe wprost wymienił zespół Kiss jako ten, którego działań nie jest w stanie pojąć. Jest zdania, że to, co grupa obecnie robi, to jak niszczenie własnego dziedzictwa. 

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

Myślę, że jest tego za dużo. Rozumiem, że niektóre grupy muszą polegać na sprzęcie, ale jestem starej daty i uważam, że muzyka na żywo powinna być na żywo. Za to ludzie płacą. Jeśli jesteś dobrze znany, idziesz tam i używasz podkładów, nie jesteś szczery. To pantomima. To nawet nie jest karaoke. Czuję, że to oszustwo ludzi i samego siebie. Bo jeśli nie możesz tego wyciągnąć na żywo, cóż, to właśnie odróżnia mężczyzn od chłopców. To właśnie odróżnia, kto jest świetny, a kto przeciętny. Każdy może zatuszować w studiu swoje niedoskonałości, ale wszystko wychodzi na żywo, a jeśli nie możesz tego zhakować, zejdź ze sceny. Rozumiem, że istnieje technologia, z której korzystają dzisiaj niektóre zespoły, ale jeśli na przykład jesteście Kiss, może powinniście odejść, póki jesteście na szczycie, chłopaki. Nie sądzicie, że macie wystarczająco dużo pieniędzy, żeby nie wykorzystywać tego do tego, co robicie? Wszystko to, to niszczenie dziedzictwa i prawdopodobnie byłoby lepiej, gdybyście po prostu przestali. Nie próbuję wskazywać wyłącznie ich, ale jest oczywiste, że z tego korzystali - powiedział Joe Lynn Turner w wywiadzie dla "Metal Castle"