Jeff Lynne odchodzi na koncertową emeryturę. Ogłosił pożegnalną trasę

i

Autor: AFP/EAST NEWS

Wiadomości

Jeff Lynne odchodzi na koncertową emeryturę. Ogłosił pożegnalną trasę

Jeff Lynne ze swoim zespołem Jeff Lynne's ELO wyrusza w pożegnalną trasę koncertową. Ogłoszono ponad 20 dat w Stanach Zjednoczonych. Czy muzyk zawita także do Europy?

Jeff Lynne odchodzi na koncertową emeryturę

Jeff Lynne, założyciel legendarnego zespołu Electric Light Orchestra, postanowił pożegnać się ze sceną. Dlatego też ogłosił, że wyruszy w ostatnią trasę koncertową. Na razie obejmie ona wyłącznie Stany Zjednoczone. Trasa "The Over and Out Tour" rozpocznie się pod koniec sierpnia 2024 roku i potrwa dwa miesiące. W sumie ogłoszono 27 dat. Czy artysta pod szyldem Jeff Lynne's ELO dotrze także do Europy? Tego, na ten moment, wciąż nie wiadomo. 

SHORT - Człowiek z Metalu - 7 marca - Pytanie o Grammy | ESKA ROCK

Finałowa trasa zatrzymuje się w USA, będzie nieziemska! Dołącz do Jeff Lynne's w trakcie historycznego wieczoru, na żywo – w ten właśnie sposób artysta zapowiada nadchodzące koncerty w mediach społecznościowych. 

Lynne w 1970 roku założył, wraz z Royem Woodem, formację Electric Light Orchestra, która jest znana z takich utworów, jak m.in. "Mr. Blue Sky" czy "Don't Bring Me Down". W 1986 roku zakończyła ona działalność, a Lynne skupił się na karierze solowej i producenckiej. Ponadto był złonkiem supergrupy Travelling Wilburys, w której skład wchodzili: George Harrison, Bob Dylan, Roy Orbison oraz Tom Petty.

Muzyk wskrzesił ELO w 2001 (tego samego roku na rynku ukazał się album "Zoom"). Później, ale już pod szyldem Jeff Lynne's ELO, wydał dwa studyjne krążki: "Alone in the Universe" (2015) oraz "From Out of Nowhere" (2019).  

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki [TOP10]: