Jason Newsted opowiedział o wyciszeniu basu na albumie '…And Justice For All': Byłem wściekły

i

Autor: screen: https://youtu.be/9KwaMlWgDKo

Jason Newsted opowiedział o wyciszeniu basu na albumie '…And Justice For All': Byłem wściekły

2021-08-30 11:55

Temat wyciszonego basu na płycie '…And Justice For All' wraca co jakiś czas. Tym razem zapytano wprost Jasona Newsteda, co wtedy czuł, gdy okazało się, że jego partie zostały całkowicie wyciszone? Odpowiedź mogła być tylko jedna.

Partie basu na albumie '...And Justice For All' to do dzisiaj temat, który wraca niczym bumerang. Nie od wczoraj wiadomo, że Jason był mocno zawiedziony, a teraz zapytao go wprost o to. Jego reakcja nie mogła być inna niż złość. Co dokładnie powiedział basista?

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Jason Newsted o wyciszeniu basu na '…And Justice For All': Byłem wściekły

W wywiadzie dla Metal Hammera zapytano Jasona wprost co myśli o całej sytuacji po latach, na co ten powiedział wprost:

Byłem zajebiście wściekły! A jak myślisz? Byłem gotowy rzucić im się do gardeł. Odchodziłem od zmysłów, bo uważałem, że zagrałem nieźle. Zagrałem tak, jak powinienem. Lars i James zaczynali jako garażowy duet. Zawsze tak nagrywali, od czasu „No Life ‘Til Leather” były to tylko bębny Larsa i gitara Jamesa. Na oryginalnym wydaniu kasety „No Life ‘Til Leather” jest napisane własnoręcznie przez Larsa „wycisz bas”. Zmiksowali to prawidłowo, z basem i gitarą, ale Larsowi to się nie podobało, bo jakoś zagłuszało to jego bębny, kiedy więc wysłał demo do wytwórni, napisał „wycisz bas zanim w ogóle tego posłuchasz”. Tak robił całe cholerne życie, dlaczego więc miałoby być inaczej na „Justice”? W ten sposób robili „Kill ‘Em All”, „Ride The Lightning”, “Master Of Puppets”. Dwaj kolesie grający razem. Teraz jest to najlepszy garażowy album wszech czasów dla zespołów takich, jak Black Keys, White Stripes, Duo Jets.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu