Jane's Addcition

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Jane's Addiction powrócił. Zespół zagrał pierwszy koncert w oryginalnym składzie od 14 lat!

Formacja Jane's Addiction po raz pierwszy od 2010 roku zagrała w oryginalnym składzie. Muzycy właśnie rozpoczęli tegoroczną trasę koncertową. I przygotowali niespodziankę dla swoich fanów. Chodzi o premierowy utwór wykonany na żywo.

Jane's Addiction powrócił w oryginalnym składzie. Pierwszy taki koncert od 2010!

Formacja Jane's Addiction zagrała 23 maja w Londynie pierwszy tegoroczny koncert. Był to niezwykły występ. Dlaczego? Po raz pierwszy od 2010 roku na scenie mogliśmy zobaczyć wszystkich oryginalnych członków zespołu. Po dłuższej przerwie do koncertowania wrócił gitarzysta Dave Navarro, który nie grał z Jane's Addiction w 2022 i 2023 z powodów zdrowotnych (zastępowali go Josh Klinghoffer, były członek Red Hot Chili Peppers, i Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age). Przypomnijmy, że w 2022 do składu oficjalnie dołączył ponownie basista Eric Avery, który odszedł w 2010. 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

Zespół w Londynie zagrał łącznie 12 utworów. Na otwarcie muzycy wykonali "Kettle Whistle", czyli kompozycję, którą z Dave'm Navarro w składzie ostatni raz prezentowali – uwaga! – w 2001 roku. Publiczność mogła usłyszeć także "True Love", utwór, który nie znajduje się na żadnym albumie, a w secie koncertowym zadebiutował w ubiegłym roku.

To jednak nie był jeszcze koniec. Muzycy Jane's Addiction zagrali, po raz pierwszy, premierową kompozycję "Imminent Redemption". Czy to oznacza, że grupa szykuje dla fanów w niedalekiej przyszłości nowe wydawnictwo? Tego, na ten moment, nie wiadomo... 

W sieci, rzecz jasna, pojawiły się fragmenty pierwszego tegorocznego koncertu Jane's Addiction nagrane przez publiczność. Możemy więc sprawdzić, jak na żywo brzmi "Imminent Redemption":

Pełna setlista prezentowała się natomiast następująca:

 1. Kettle Whistle
 2. Ain't No Right
 3. Whores
 4. Ted, Just Admit It...
 5. Imminent Redemption
 6. Then She Did...
 7. Stop!
 8. Mountain Song
 9. Been Caught Stealing
 10. True Love
 11. Ocean Size
 12. Three Days

Europejska trasa Jane's Addiction

Zespół rozpoczął europejską trasę koncertową. Oprócz Wielkiej Brytanii, muzycy zawitają także m.in. do Niemiec, Austrii, Danii czy Francji. Niestety, na rozpisce Jane's Addiction zabrakło Polski. Grupa tylko raz, do tej pory, zagrała w naszym kraju: w 2009 roku w Poznaniu. 

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: