James Hetfield i Apocalyptica razem! Nadciąga wyjątkowy cover klasyka Metalliki

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/mpi04/Associated Press/East News Nadciąga duet Apocalyptiki i Jamesa Hetfielda z Metalliki!

rockowe newsy

James Hetfield i Apocalyptica razem! Wyjątkowy cover klasyka Metalliki już jest!

2024-05-17 8:55

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego albumu Apocalyptiki. Grupa ponownie sięgnie na nadchodzącym wydawnictwie po klasyki zespołu Metallica. Do tej pory poznaliśmy już trzy single, promujące projekt, w tym jeden z gościnnym udziale Roberta Trujillo - basisty Metalliki! Okazuje się, że nie był to jedyny duet formacji z członkami legendy thrashu!

Apocalyptica to projekt bardzo wyjątkowy na scenie muzycznej. Grupa ta powstała w 1993 roku i początkowo pomyślana została jako coś w rodzaju cover bandu Metalliki, jednak wcale nie taki oczywisty, gdyż grający jej największe klasyki, łącząc brzmienie symfoniczne i metalowe. Debiutancki album Apocalyptiki to Plays Metallica by Four Cellos z 1996 roku, który od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem opinii publicznej. Na kolejnym wydawnictwie zespół rozszerzył swoje inspiracje, sięgając również po utwory innych zespołów, jak Faith No More czy Pantera, oraz prezentując autorskie kompozycje.

Apocalyptica jest obecna na światowych scenach do dziś, ma na koncie, licząc już również ten nadchodzący, dziesięć albumów. Najnowsze wydawnictwo, zatytułowane Plays Metallica Vol. 2 ukaże się już naprawdę za moment - 7 czerwca!

Metallica | Kolumna Zygmunta

Apocalyptica i James Hetfield!

Poprzednio poznaliśmy dwa single z płyty: nagraną w duecie z Robertem Trujillo, nową wersję kultowego The Four Horsemen oraz cover The Unforgiven II. Kilka dni temu grupa poinformowała, że przed premierą krążka dane nam będzie posłuchać jeszcze jednej kompozycji - i to jakiej!

W piątek 17 maja, na wszystkie platformy streamingowe trafiła nowa wersja klasyka nad klasykami, czyli utworu One z wydanego w 1988 roku albumu  ...And Justice for All. To jednak nie koniec niespodzianek! Gościnnie w kompozycji słyszymy nie tylko ponownie Roba Trujillo, ale także Jamesa Hetfielda! Zespół poinformował o tym fakcie za pośrednictwem swoim social mediów, nie kryjąc przy tym ogromnej satysfakcji. Na nadchodzącym Plays Metallica Vol. 2 znajdzie się łącznie dziesięć kompozycji, w tym nowa wersja The Call Of Ktulu, zadedykowana zmarłemu basiście Metalliki, Cliffowi Burtonowi.

Sprawdź się w quizie o Metallice:

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?