Jakie gitarowe solo pojawi się w drugiej części 4 sezonu Stranger Things? Internet desperacko próbuje to odgadnąć!

i

Autor: Duncan Bryceland / Rex Features/EAST NEWS ; ©Netflix/Courtesy Everett Collection ; KRZYSZTOF ZATYCKI/REPORTER Jaki rockowy hit usłyszymy w drugiej części 4 sezonu "Stranger Things"?

Jakie gitarowe solo pojawi się w drugiej części 4 sezonu "Stranger Things"? Internet desperacko próbuje to odgadnąć!

2022-06-10 20:29

27 maja na Netflixie zadebiutowała wyczekiwana, pierwsza część 4 sezonu serialu “Stranger Things”. Seria nie tylko bije rekordy oglądalności, ale też mocno wpłynęła na światowe listy przebojów. Niezwykle ważna dla fabuły piosenka Kate Bush “Running Up That Hill (A Deal with God)” 37 lat po wydaniu w wielkim stylu powróciła na światowe zestawienia muzyczne. Okazuje się, że w drugiej części usłyszeć będzie można kawałek rockowy, który w latach 1985-1986 był na szczytach list - w zwiastunie serialu widać, iż jedna z głównych postaci gra gitarowe solo - Internet desperacko próbuje zidentyfikować, o jaką piosenkę może chodzić. Dominują dwa typy - sprawdźcie!

27 maja na Netflixie pojawiła się wyczekiwana pierwsza część 4 sezonu bijącego rekordy popularności serialu Stranger Things. Kolejna część, na którą składać się będą dwa odcinki, zadebiutuje na platformie już 1 lipca. W najnowszych odcinkach niezwykle ważna dla fabuły okazała się być jedna z kompozycji brytyjskiej artystki Kate Bush. Running Up That Hill (A Deal with God), bo to o tej piosence mowa, przeżywa obecnie ponowny rozkwit popularności, co ciekawe, dzieje się to dokładnie 37 lat po pierwotnej premierze utworu. Kompozycja znalazła się na 8 miejscu ostatniego wydania listy Billboard Hot 100 i powróciła do Top 10 brytyjskiego zestawienia. Okazuje się, że już w lipcu los ten może podzielić jakiś rockowy kawałek, który święcił triumfy na przełomie 1985 i 1986 roku.

Co tam w środku gra - Metallica

Gitarowa solówka w zwiastunie “Stranger Things”. O jaki numer chodzi?

W ostatnim czasie Internauci ponownie powrócili do wydanego w kwietniu trailera serialu. W jego ostatnich minutach pojawia się krótka scena, w której Eddie Munson - postać, która zadebiutowała w nowym sezonie serii - gra na gitarze w scenie burzy. Choć fragment trwa sekundy, można dostrzec kilka ruchów dłoni aktora - na tej podstawie internauci postanowili spróbować zidentyfikować, solówkę jakiego klasycznego rockowego numeru usłyszymy w nadchodzących odcinkach Stranger Things.

Metallica czy Europe? Internauci typują

Wśród domysłów dominują dwie piosenki - Master of Puppets Metalliki i The Final Countdown grupy Europe. Obie zostały wydane w 1986 roku i do dziś uznawane są za klasyki gatunku (choć w różnym jego ujęciu). Na TikToku popularny jest obecnie trend, w którym to użytkownicy próbują odtworzyć gitarowe solo, grane przez Eddiego, a szala ich przypuszczeń zdecydowanie przechyla się w stronę hitu Europe, ze względu na szybkość gry i układ chwytów. W grę wchodzi też numer Separate Ways (Worlds Apart) Journey, który słychać w trailerze. Jaki numer zagra na gitarze serialowy fan ciężkiego grania? Postać Eddiego już w pierwszej części dała się poznać jako fan Dio i zespołów Iron Maiden, Judas Priest, Accept, Motörhead, Iron Maiden czy W.A.S.P. Może więc przypuszczenia fanów nie sprawdzą się, a w serialu usłyszymy którąś z piosenek właśnie tych grup? Dowiemy się o tym już na początku lipca!

Sonda
Jak myślisz - który numer usłyszmy w nadchodzących odcinkach "Stranger Things"?