IRON & WINE

i

Autor: Materiały prasowe

Iron & Wine łączy siły z Fioną Apple w utworze z nowego krążka "Light Verse

2024-03-06 15:44

Iron & Wine udostępnia "All in Good Time", wspaniałą nową piosenkę, w której Fiona Apple użycza swojego głosu. Utwór został napisany przez Sama Beama w duchu klasycznych duetów, rozsławionych przez Dolly i Kenny'ego oraz George'a i Tammy.

26 kwietnia Iron & Wine wyda siódmy długogrający album „Light Verse” nakładem Sub Pop. Dziesięcioutworowa kolekcja została wyprodukowana przez wokalistę i autora tekstów Sama Beama oraz zmiksowana przez Dave'a Waya w Waystation i Silent Zoo Studios w Los Angeles. „Light Verse” jest pierwszą długogrającą płyty Iron & Wine od ponad siedmiu lat i pojawia się po dwóch nominowanych do nagrody Grammy wydawnictwach, „Beast Epic” z 2017 r. i „Weed Garden EP” z 2018 r.  W „Light Verse” teksty Beama po raz kolejny czerpią z serii fikcyjnych i osobistych spostrzeżeń, wypełnionych zdesperowanymi postaciami i  optymistami, oferując obietnicę i dawkę bólu serca, łez i śmiechu, życia i miłości. To także najbardziej zabawna płyta Iron & Wine, której tytuł jest odzwierciedleniem tego, jak z radości narodziły się piosenki po ciężkim i niepokojącym okresie pandemii. Tam, gdzie „Beast Epic” i „Weed Garden” dały upust niepokojowi słabości i kryzysu w średnim wieku, tak piosenki na „Light Verse” zamieniają to na skupienie, jakie może przynieść akceptacja.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Muzycznie „Light Verse” został ukształtowany przez muzyków, którzy wnieśli własną autentyczność do wizji Beama. Do artysty dołączył Tyler Chester (klawisze), Sebastian Steinberg (bas), David Garza (gitara), Griffin Goldsmith, Beth Goodfellow, Kyle Crane (perkusja) i Paul Cartwright (smyczki). W czterech utworach pojawia się 24-osobowa orkiestra, a Fiona Apple użyczyła swojego głosu w utworze zatytułowanym "All In Good Time".