Iron Maiden ogłaszają DRUGI koncert w Polsce w 2023 roku! [DATA, BILETY]

i

Autor: Materiały prasowe Iron Maiden wracają do Polski!

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2022-12-20 15:04

Okres koncertowych ogłoszeń rozpoczął się na dobre! Po świetnej wiadomości o powrocie do koncertowania grupy Depeche Mode i jej wizycie w naszym kraju, przyszedł czas na Iron Maiden! Niecały rok po występie na Narodowym formacja powraca do naszego kraju w ramach trasy "The Future Past Tour"! Gdzie i kiedy zagra zespół? Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Zespół Iron Miaden wciąż jest w trakcie trasy "Legacy of the Beast World Tour". Wydarzenie, w ramach którego formacja zagrała na warszawskim Stadionie Narodowym 24 lipca 2022, zakończy się koncertem w amerykańskim mieście Tampa, który odbędzie się 27 października. Grupa nie udaje się jednak na zasłużony odpoczynek, bo już latem przyszłego roku wyruszy w kolejną trasę, w ramach której ponownie zawita do Polski!

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Data i miejsce

W czwartek 6 października ogłoszono, że latem 2023 roku Iron Maiden wyruszą w trasę "The Future Past Tour". Co ciekawe, jej europejska część rozpocznie się właśnie w Polsce! Legenda heavy metalu zagra w Krakowie, w Tauron Arenie dokładnie 13 i 14 czerwca 2023 roku! Wydarzenie to zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu - Senjutsu, a także skupi się na kultowej płycie Somewhere In Time z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach. Wiadomo już także, że gościem specjalnym podczas dwóch koncertów Iron Maiden będzie zespół The Raven Age.

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Po wydaniu naszego ostatniego albumu Senjutsu uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do Somewhere In Time, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z Senjutsu, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie - mówi założyciel i basista Steve Harris

Iron Maiden w Krakowie w 2023 roku - bilety

Znany jest także harmonogram sprzedaży biletów. Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy będzie miała miejsce w środę, 12 października od godz. 12:00, przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster wystartuje w czwartek, 13 października od godz. 12:00. Bilety w sprzedaży ogólnej będą dostępne w piątek, 14 października od godz. 12:00 na LIVENATION.PL.