Imagine Dragons zagrają w Warszawie w 2023 roku! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

i

Autor: Materiały prasowe Imagine Dragons na koncercie w Warszawie w 2023 roku

Imagine Dragons zagrają w Warszawie w 2023 roku! Szczegóły koncertu na PGE Narodowym

2023-08-10 21:16

Zdobywcy nagrody GRAMMY, multiplatynowy zespół rockowy Imagine Dragons ogłosił dziś 9 nowych koncertów w Europie i na Bliskim Wschodzie w ramach Mercury World Tour. Na mapie grupy znalazła się też Polska! Imagine Dragons zawita do Warszawy - kiedy odbędzie się koncert i co ze sprzedażą biletów?

Imagine Dragons wciąż na nowo definiują rock w XXI wieku, wyprzedając przy tym stadiony, wydając porywające hity i bijąc rekordy na każdym kroku. Pochodzący z Las Vegas zespół może pochwalić się diamentowym certyfikatem RIAA oraz nagrodą GRAMMY® i zajmuje tym samym czołowe miejsce wśród największych zespołów rockowych na świecie. Łącznie sprzedali 66 milionów albumów, 55 milionów utworów w wersji cyfrowej i 110 miliardów streamów. Wyróżniają się jako „jedyny zespół w historii, który zdobył cztery diamentowe single RIAA", czyli "Radioactive" (14x platyna), "Believer" (10x platyna), "Demons" (10x platyna) i "Thunder" (10x platyna). Od momentu pojawienia się w 2009 roku, zaliczyli pięć kolejnych debiutów w Top 10 na Billboard Top 200 z "Night Visions" [2012] (7x platyna), "Smoke + Mirrors" [2015] (platyna), „Evolve” [2017] (potrójna platyna), „Origins” [2018] (platyna) oraz „Mercury - Act 1” [2021]. 

Wraz z wydaniem albumu „Mercury - Act 2” w tym roku, ukończyli swój pierwszy w karierze dwuczęściowy projekt wyprodukowany przez legendarnego Ricka Rubina. Dominując w stacjach radiowych, pozostają "jednym z zaledwie czterech zespołów, które kiedykolwiek osiągnęły jednoczesne Top 5 singli w alternatywnym radiu i jedynym zespołem, który powtórzył ten wyczyn”. Współpracowali z każdym, od Kendricka Lamara, Lil Wayne'a i Wiz Khalifa po Avicii i kompozytora filmowego Hansa Zimmera. W ramach działalności charytatywnej zespół zebrał miliony na różne cele, w tym na dziecięcą fundację na rzecz walki z rakiem Tylera Robinsona, a także na fundację LOVELOUD i festiwal prowadzony przez frontmana Dana Reynoldsa, wspierający młodzież LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Volodymyr Zelensky mianował ich ambasadorami UNITED 24 - inicjatywy, która wspiera pomoc humanitarną na Ukrainie.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Imagine Dragons zagrają w Warszawie w 2023 roku! [DATA, MIEJSCE,BILETY]

Zespół ogłosił 9 nowych koncertów w Europie i na Bliskim Wschodzie w ramach Mercury World Tour. Wyprodukowana przez Live Nation trasa promuje album „Mercury - Acts 1 & 2”. Po pierwszym koncercie w środę 2 sierpnia na Smukfest w Danii, zespół odwiedzi również Włochy Chorwację, Polskę, Litwę, Francję, Izrael i Grecję, grając finałowy koncert we francuskim Chambord Live w niedzielę 8 września. 

Imagine Dragons zagrają na warszawskim PGE Narodowym 14 sierpnia 2023 roku. Wejściówki wciąż można zakupić za pośrednictwem strony Live Nation.