Imagine Dragons prosto z Las Vegas! Nagranie z koncertu już w streamingu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Eric Ray Davidson Imagine Dragons prosto z Las Vegas

Imagine Dragons prosto z Las Vegas! Nagranie z koncertu już w streamingu!

2023-08-02 15:29

Kilkanaście dni przed występem Imagine Dragons w Warszawie, zespół udostępnił koncertowy album oraz film „IMAGINE DRAGONS LIVE IN VEGAS”. Płyta jest dostępna w serwisach cyfrowych, a film w Disney+.

Odsłuch i seans „IMAGINE DRAGONS LIVE IN VEGAS” to doskonała okazja, by przygotować się do nadchodzącego polskiego koncertu grupy. Imagine Dragons wystąpią 14 sierpnia na PGE Narodowy w Warszawie. Więcej informacji na stronie organizatora.

„IMAGINE DRAGONS LIVE IN VEGAS” to zapis podróży zespołu od skromnych początków do grania w największym obiekcie koncertowym w ich rodzinnym Las Vegas – Allegiant Stadium – w ramach Mercury Tour. Poza zapisem wydarzenia z 10 września 2022, w dokumencie można zobaczyć wywiady z zespołem. W setliście nie zabrakło zarówno utworów z najnowszego albumu „Mercury – Acts 1 & 2”: „Bones”, „Enemy” czy „Sharks”, jak i hitów z poprzednich lat, w tym „Radioactive”, „Demons” oraz „Thunder”.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Imagine Dragons - historia wielkiego sukcesu

Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie przekształcając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (14x platyna), „Believer” (10x platyna), „Demons” (10x platyna) oraz „Thunder” (10x platyna).

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart fo 2022.

Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajduja się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.

Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

Laureaci nagrody Grammy mają długą, serdeczną więź ze swoją ukraińską publicznością. W 2018 roku po raz pierwszy odwiedzili Ukrainę: bilety na Stadion Olimpijski w Kijowie wyprzedały się w kilka dni. Grupa miała w planach powrócić do kraju 3 czerwca 2022, ale koncert został odwołany z powodu rosyjskiej inwazji. Artyści natychmiast odwołali także planowany występ w Federacji Rosyjskiej i zakazali wydawania tam swojej dyskografii. Dodatkowo amerykański zespół wspierał Ukrainę, występując na koncercie Save Ukraine. Podczas zeszłorocznej europejskiej trasy wokalista grupy, Dan Reynolds, rzadko był widziany bez ukraińskiej flagi – wielokrotnie dedykował Ukrainie piosenki.

Niedawno Imagine Dragons otrzymali nominacje do American Music Awards w czterech kategoriach: Ulubiony duet/grupa popowa, Ulubiony artysta rockowy, Ulubiony album rockowy oraz Ulubiona piosenka rockowa. Zespół otrzymał także nominację do People’s Choice Awards w kategorii Zespół 2022 roku.