Iggy Pop o zespole Måneskin. Co na temat włoskiej kapeli sądzi ojciec chrzestny punka?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ross Halfin/Materiały prasowe - fot. Tom Ottomano Co Iggy Pop sądzi o grupie Måneskin?

Iggy Pop o zespole Måneskin. Co na temat włoskiej kapeli sądzi "ojciec chrzestny punka"?

2022-12-09 13:41

Iggy Pop powoli przymierza się do wydania swojego najnowszego albumu studyjnego - krążek zatytułowany "Every Loser" ukaże się już na początku stycznia! Nadchodząca premiera stała się świetną okazją do rozmowy z kultowym magazynem "NME", a jednym z poruszonych podczas niej tematów została obecność na rynku grupy Måneskin. Co na jej temat sądzi Iggy?

Wygląda na to, że 2023 rok będzie bardzo intensywny dla Iggy'ego Popa. "Ojciec chrzestny muzyki punk" przygotowuje się do wydania nowej płyty - krążek został zatytułowany Every Loser i ukaże się na rynku już 6 stycznia 2023 roku. Producentem nadchodzącego wydawnictwa został Andrew Watt, obecnie gorące naziwko w branży muzycznej, z którym chętnie współpracują m.in. Elton John, Eddie Vedder czy Ozzy Osbourne. Muzyk właśnie otworzył własną wytwórnię, a krążek Iggy'ego będzie pierwszym, jaki ukaże się pod jej szyldem. Album promuje świetnie przyjęty singiel Frenzy. Już 21 czerwca 2023 roku cały materiał z płyty będzie można usłyszeć na warszawskim PGE Narodowym, gdzie Pop pojawi się jako gość specjalny na koncercie Red Hot Chili Peppers. 

Iggy Pop o zespole Måneskin

Nadchodząca premiera stała się okazją do rozmowy muzyka z magazynem "NME". Iggy opowiedział w wywiadzie o tym, jak duży wpływ na kształt Every Loser miał zmarły w marcu 2022 roku Taylor Hawkins, powiedział także, co myśli o podbijającym światowy rynek muzyczny zespole Måneskin. 

"Ojciec chrzestny muzyki punk" nie szczędził pod adresem grupy miłych słów. Pop jest zdania, że ta jest mocnym zawodnikiem na rynku i ma szansę osiągnąć bardzo dużo. Iggy jest szczególnie pod wrażenie Damiano Davida i Victorii de Angelis. Jego słowa nie powinny nikogo dziwić - muzyk pojawił się gościnnie na remixie kawałka I WANNA BE YOUR SLAVE włoskiego zespołu.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Damiano jest niesamowitym wokalistą, a basistka, Victoria, naprawdę dobrze radzi sobie ze swoją pozycją i nie przesadza, ale na scenie i w swoich teledyskach naprawdę trzyma fason. Wooo, ona jest petardą - powiedział Iggy w wywiadzie.