Ich Troje zagra na Pol'and'Rock Festival - burza po ogłoszeniu. Jurek Owsiak wydał oświadczenie

i

Autor: AKPA - fot. Piętka Mieszko/Podlewski Burza po ogłoszeniu Ich Troje na Pol'and'Rock Festival 2024

Pol'and'Rock Festival

Ich Troje zagra na Pol'and'Rock Festival - burza po ogłoszeniu. Jurek Owsiak wydał oświadczenie

2024-06-12 15:10

Do startu Pol'and'Rock zostały jeszcze niecałe dwa miesiące, atmosfera wokół "najpiękniejszego festiwalu świata" robi się jednak już teraz coraz bardziej gorąca! Spory wpływ miało na to ostatnie ogłoszenie Jurka Owsiaka, który zdradził, że do line-upu dołącza zespół Ich Troje! W sieci wybuchła burza, przez co pomysłodawca wydarzenia zdecydował się zabrać głos.

Pol'and'Rock Festival 2024 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja jest naprawdę szczególna, gdyż organizatorzy, występujący, uczestnicy i uczestniczki "najpiękniejszego festiwalu świata" będą świętować jego 30-lecie! Do wydarzenia zostało już mniej niż pięćdziesiąt dni, a jego line-up wciąż się powiększa.

Do tej pory pomysłodawca i twarz Pol'and'Rock Festival, Jurek Owsiak, zdradził, że na Dużej i Małej Scenie imprezy zaprezentują się m.in. Motionless In White, Kasia Kowalska, Guano Apes, Flapjack, T.Love, Coma, Transgresja, Paktofonika, Enej, Michael Patrick Kelly, Zenek Kupatasa, Mery Spolsky, Sokołowski, The Bill, Mr. Zoob czy Ich Troje. To właśnie ostatnie z wymienionych ogłoszeń wzbudziło wśród fanów wydarzenia ogromne, nie zawsze pozytywne, emocje.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Jurek Owsiak komentuje udział Ich Troje na Pol'and'Rock Festival

W sieci, szczególnie w mediach społecznościowych Pol'and'Rock Festival w różnych serwisach, pojawiła się wręcz lawina negatywnych i pełnych złych emocji komentarzy, krytykujących zarówno organizatorów, jak i sam zespół Ich Troje. Nie dziwne więc, że patrząc na takie emocje i odbiór, głos zdecydował się zabrać sam Owsiak.

Jurek napisał na swoim profilu, że bardzo duże wrażenie zrobiły na nim słowa Michała Wiśniewskiego, który po odrzuceniu kandydatury Ich Troje na występ grupy na Małej Scenie wciąż niezwykle ciepło wypowiadał się o festiwalu, zachęcał do wzięcia w nim udziału i mówił, że przyzwyczaił się do tego, że jego grupa "nigdy nie była uznawana przez jury, ale zawsze stała za nią publiczność". Jak zaznaczył pomysłodawca imprezy, w świetle tego postanowił skorzystać ze swojego "nieformalnego prawa puli Prezesa" i osobiście zaprosił Wiśniewskiego i Ich Troje na Pol'and'Rock. Swoją decyzję przekazał w trakcie poniedziałkowego wydania swojej autorskiej audycji, nie spodziewał się przy tym reakcji odbiorców. Jak pisze Jurek: "[...] dwie sceny, dwie możliwości oddania się w słuchaniu, a tak jak wielu z Was także napisało - sam Festiwal i jego byt to osobne dzieło sztuki i w tym bycie po prostu się zatopcie, przesiedźcie czas, kiedy nie chcecie go spędzić na słuchaniu muzyki. I osobne podziękowanie od całej naszej Fundacji dla tych, którzy kochają Festiwal dla takich właśnie momentów, decyzji i budowania jego treści. Pamiętacie zapowiedź koncertu Majki Jeżowskiej? No właśnie, sztuka będzie jak każda inna, fantastyczna. Szykuje się kawałek rock’n’rollowego, gorącego piekła!".

Poniżej pełna treść oświadczenia. Wynika z niego także, że już na początku lipca poznamy dokładny line-up festiwalu.

Oto nasz wybór występów, które przeszły do historii Pol'and'Rock Festival: