Halestrom na trasie Back From The Dead Tour! Grupa zagra w Polsce dwa koncerty!

i

Autor: Dafydd Owen/Photoshot/REPORTER Halestorm wystąpi w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

Halestorm w Polsce na dwóch koncertach w 2023 roku! Szczegóły pokazów

2023-11-15 8:59

Zwracamy się do rock'n'rolla po afirmację, wzmocnienie i przetrwanie. Przeprowadza nas przez najbardziej niepewne chwile i pozwala nam wykrzyczeć wszystko, co życie rzuca w nas z szerokim uśmiechem i uniesionym środkowym palcem. Zamiast kurczyć się w obliczu niepewności i ciemności, Halestorm konsekwentnie podnosi się bardziej szorstki, silniejszy i głośniejszy. Na swoim piątym pełnometrażowym albumie „Back From The Dead” [Atlantic Records], pochodzący z Pensylwanii i mieszkający w Nashville, nagrodzony GRAMMY i platynową RIAA kwartet - Lzzy Hale (wokal, gitara), Arejay Hale (perkusja), Joe Hottinger (gitara) i Josh Smith (bas) - zwiększa poziom głośności. Muzykalność uderza mocniej. Pisanie piosenek jest głębsze. Duch świeci jaśniej. 

Ostatecznie dostarczyli bezkompromisowe i niezaprzeczalne dzieło, przy którym Halestorm nie ma sobie równych. Utwór tytułowy nie tylko nadał ton procesowi twórczemu, ale także posłużył jako deklaracja misji i wezwanie do broni. Przez cały 2021 rok zespół pisał i nagrywał w Nashville i Los Angeles, pracując z wieloletnimi współpracownikami Scottem Stevensem z The Exies i producentem Nickiem Raskulineczem [Alice In Chains, Deftones]. Po napisaniu "Back From The Dead" otworzyły się wrota. Po piętach depcze mu singiel "The Steeple", który przechodzi od dudniącego groove'u do refrenu wielkości katedry, potwierdzając transformacyjną moc rock'n'rolla W następstwie gitarowej solówki Lzzy egzorcyzmuje krzyk sięgający krokwi, praktycznie wstrząsając niebem. Z kolei "Wicked Ways" wyważa drzwi z niepohamowaną postawą wzmocnioną przez zgrzytające gitary i energiczną perkusję. W "Strange Girl" frontmanka po raz pierwszy używa vocodera na mostku, podczas gdy "Brightside" waha się między maniakalnymi zwrotkami a skandowanym refrenem przerywanym zdrową dawką sarkazmu. Na drugim końcu spektrum, naga gitara akustyczna i smyczki podkreślają soulową ekspresję w introspektywnym i przenikliwym "Terrible Things", gdy zmaga się z demonami i zastanawia się: "In my dreams, I believe we’re not these terrible things. " Wszystko kulminuje w napędzanym fortepianem finale "Raise Your Horns". Praktycznie powstrzymując łzy, jej głos rozbrzmiewa: "Raise your horns, raise ‘em high, let ‘em soar, let ‘em fly, up through the heavens forever more". 

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

O Halestorm

Zespół Halestorm wywołał emocjonalną, fizyczną i duchową reakcję publiczności na całym świecie, odkąd zaczął się jako dziecięce marzenie rodzeństwa Lzzy i Arejay Hale.  Grupa zdobyła nagrodę GRAMMY w kategorii "Best Hard Rock/Metal Performance" za "Love Bites (So Do I)". Stał się pierwszym zespołem z kobiecą frontmanką, który dotarł do 1. miejsca na listach przebojów Active Rock, a ich utwory łącznie osiągnęły ponad 1 miliard globalnych streamingów. W 2019 roku utwór "Uncomfortable" był numerem 1 w Rock Radio i zdobył drugą nominację do nagrody GRAMMY®. Uznani za "Rockowych Artystów Dekady" przez Loudwire, koncertowali z takimi legendami jak Heaven & Hell, Alice Cooper i Joan Jett. 

Jednocześnie głos Lzzy rozbrzmiewał w kulturze popularnej. Współpracowała z Evanescence, Dee Sniderem z Twisted Sister, Apocalypticą, Markiem Mortonem z Lamb of God i The Hu. Stworzyła piosenkę przewodnią do serialu NETFLIX "Thunder Force" z Coreyem Taylorem ze Slipknot, Scottem Ianem z Anthrax i oryginalnym perkusistą Slayera Dave'em Lombardo. Jej różne osiągnięcia telewizyjne obejmują prowadzenie programu AXS TV "A Year in Music", pełnienie funkcji jurora w nadchodzącym programie HitParader "No Cover" oraz podkładanie głosu pod Bellę Thorne w hicie Prime Video "Paradise City".  Dąży do wspierania dialogu na temat zdrowia psychicznego, w związku z czym jesienią ubiegłego roku wzięła udział w panelu GRAMMY Mental Health.  Jako symbol wzmocnienia pozycji młodych kobiet w rocku, wygłosiła przemówienie na szczycie Little Kids Rock Modern Band Summit, a ostatnio została pierwszą w historii ambasadorką marki Gibson Guitars i była gospodarzem corocznych nagród She Rocks Awards wręczanych przez Women's International Music Network. 

W końcu Halestorm brzmi na „Back From The Dead” tak żywo, jak nigdy dotąd. 

Halestorm wystąpi w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

  • 16.11.2023 – WARSZAWA – KLUB PROGRESJA
  • 18.11.2023 – KRAKÓW – KLUB STUDIO
  • BILETY W SPRZEDAŻY OD 5 CZERWCA - NA LIVENATION.PL.

Support przed Halestorm

Przed koncertami Halestorm jako support wystąpi Mothica!

Dorastając w Oklahomie, MOTHICA postrzegała otwarte mówienie o zmaganiach ze zdrowiem psychicznym jako tabu i szukała poczucia wspólnoty w internecie. Chociaż MOTHICA pisała muzykę od dziecka, zaczęła ją realizować dopiero w wieku 18 lat, produkując i wydając swoje utwory niezależnie online. Wyruszając w podróż wyrażania siebie i eksploracji poprzez muzykę, MOTHICA wydała od tego czasu kilka EP-ek, niezliczoną liczbę singli i swój debiutancki album “Blue Hour” z 2020 roku, który w tygodniu premiery zajął 3. miejsce w USA na iTunes.

Tworząc chwytliwy alt-pop o trudnej tematyce, MOTHICA zgromadziła 200 milionów globalnych streamów i współpracowała z takimi artystami jak nothing,nowhere., Royal & the Serpent i MEMBA. Zbudowała pełną pasji bazę fanów, którzy rozumieją jej otwartość na traumatyczne przeżycia z przeszłości, walkę z depresją i trzeźwość. MOTHICA stara się rzucić wyzwanie stygmatom otaczającym zdrowie psychiczne swoim inspirującym przesłaniem, wykorzystując muzykę jako ujście do przedstawienia wspólnego doświadczenia, z którym każdy może się utożsamić.

Koncerty Halestorm w Polsce - czasówka

Poniżej czasówka obu pokazów formacji w Polsce:

  • 18:00 otwarcie drzwi
  • 19:00 Mothica
  • 19:50 Black Veil Brides
  • 21:10 Halestorm

Uwaga! Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.