Gwiazdka K-popu w koszulce z Sidem Viciousem i... symbolem nazistowskim. Teraz przeprasza

i

Autor: Materiały prasowe Gwiazdka k-popu w koszulce z Sidem Viciousem z Sex Pistols i swastyką

Gwiazdka K-popu w koszulce z Sidem Viciousem i... symbolem nazistowskim. Teraz przeprasza

2023-03-22 11:06

K-pop to gatunek muzyczny, który od lat konsekwentnie podbija cały świat. Po formacji BTS dosłownie jak grzyby po deszczu powstawać zaczęły kolejne, w tym te, składające się z samych wokalistek. Obecnie rekordy popularności bije grupa TWICE. Świat rocka miał okazję zapoznać się z nią przy okazji afery, w centrum której znalazła się jej członkini, Chaeyoung.

Choć k-pop jako gatunek muzyki powstał już w latach 90., to do głównego nurtu przedostał się dopiero w ostatnich latach. Wszystko to za sprawą boysbandu BTS, którego muzyka zaczęła bić rekordy popularności i podbijać światowe listy przebojów. Za tym bardzo szybko poszła prawdziwa ekspansja kultury koreańskiej na cały świat, która wykracza szeroko poza muzykę. Sukces BTS otworzył drogę do podboju światowego rynku innym grupom. Popularność bardzo szybko zyskała żeńska formacja Blackpink, a teraz tym samym śladem podąża zespół TWICE. Właśnie ukazał się najnowszy album projektu, który natychmiast zadebiutował na drugim miejscu amerykańskiego Billboardu.

Sex Pistols – 5 ciekawostek o albumie "Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols" | Jak dziś rockuje?

Koreańska gwiazdka w koszulce ze... swastyką!

Wszystko wskazuje jednak na to, że Panie nie są dość dobrze obeznane z historią światową, szczególnie II Wojny Światowej, a także kulturą muzyki punk, Dobitnie udowodniła to właśnie Chaeyoung, członkini TWICE. Kilka dni temu wrzuciła ona na swój Instagram zdjęcie, na którym ma koszulkę z wizerunkiem Sida Viciousa Sex Pistols. Problem polega jednak na tym, że Sid na tej grafice ma koszulkę ze... swastyką. Internet natychmiast skrytykował wokalistkę, a ta szybko usunęła zdjęcie (w Internecie jednak nic nie ginie). 

Być może sytuacja przeszłaby bez echa, gdyby nie fakt, że nie jest to pierwszy raz, wskazujący na to, że Panie z TWICE ciągnie do treści konserwatywnych i skrajnie prawicowych. Sama Chaeyoung jakiś czas temu miała na sobie top z hasłem skrajnie prawicowej formacji, QAnon, która znana jest z szerzenia teorii spiskowych.

Chaeyoung usuwa zdjęcie i przeprasza

Kontrowersyjna fotografia błyskawicznie zniknęła z social mediów wokalistki, ona sama zaś zamieściła przeprosiny. Napisała w nich, że... nie rozpoznała symboliki znaku, który miała na koszulce.

Szczerze przepraszam za ten post na Instagramie. Nie rozpoznałam właściwie znaczenia przechylonej swastyki na koszulce, którą nosiłam. Głęboko przepraszam, że nie przyjrzałam się temu dokładnie, co spowodowało takie reakcje. W przyszłości zwrócę absolutną uwagę, aby podobna sytuacja się nie powtórzyła- napisała Chaeyoung w oświadczeniu.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?